Блог бібліотеки імені М. Костомарова ЦБС Шевченківського району м. Києва

«Наша бібліотека – це простір для читання, спілкування та реалізації креативних ідей»

середу, 29 серпня 2012 р.

Метелики - диво літа

В передостанній день літа відбулося закриття  нашого Читацького дворика , яке пройшло з радісними конкурсами, малюнками на подвір'ї, подарунками й усілякими веселощами!
До нас в гості сьогодні завітали дошкільнята з дитячого садочку, розташованого по-сусідству, і постійні маленькі відвідувачі літнього Дворику. Для них було підготовлено ігрову програму-конкурс "Метелики - диво літа". 
(В Китаї, до речі, ця крилата істота означає літо і радість :))
Спочатку, в Інтернет-залі бібліотеки, малеча переглянула мультимедійну презентацію про диво перетворення млявої гусениці в ніжно-прекрасного метелика та послухала казку Лесі Українки "Метелик".
А потім - пройшов конкурс малюнку на асфальті "Парад метеликів", який не залишив байдужим жодного учасника дійства!
Під звуки веселої музики і співів, подвір'я бібліотеки розквітло різнокольоровими метеликами, які ще довго нагадиватимуть відвідувачам бібліотеки про прекрасні літні дні.
Намалювавшись досхочу, дітлахи відвідали майстер-клас по виготовленню песиків з повітряних кульок від "дяді Вані", якого всі вони встигли щиро полюбити. Це взагалі було пречудово! Особливо, коли кульки гучно лопали!
Переможці конкурсів отримали сувеніри від організаторів свята та благодійного фонду "Діти передусім!", а учасники - солодощі та гарний настрій!
Тож, кажемо тобі "До побачення, "Читацький дворику"! 
До наступного веселого літа!"

вівторок, 21 серпня 2012 р.

Легенда о рождении праздника «Международный день библиотечного блогера»


    Жил да был один мальчик по имени Почемучек. Это был славный мальчик и очень- очень любознательный. С самого детства он полюбил ходить с папой и мамой в удивительный дворец под названием Библиотека.
    В этом дворце были интересные жители. Когда Почемучек заходил в огромный и просторный зал, заполненный длинными рядами высоких шкафов с полочками, и смотрел на бесконечное море стоящих на полках книг, они напоминали ему организованные и стройные колоны солдат, которых он как-то видел на параде. Почемучек шел вдоль рядов и проводил рукой по стоящим по стойке смирно Книгам… Это было потрясающее ощущение!..
     Но самое интересное начиналось, когда он выбирал одну из них и открывал: перед его глазами оживали удивительные картины сказочных животных, говорящих роботов и далеких звезд!.. Сколько восхитительных историй содержала в себе каждая из этих Книг!
Книги, которые жили в дворце-Библиотеке, тоже очень полюбили этого маленького мальчика с восторженными глазами и такими нежными, бережными руками! Те, которым удалось попутешествовать вместе с Почемучиком, рассказывали по ночам своим сестрам о тех приключениях и заботе, которую они пережили и потому все с нетерпением ждали следующего визита своего любимого читателя. И вот однажды он не пришел…
    … А в это время к Почемучику, который увлеченно осваивал, вместе с очередной Книгой, морское дно, в гости заглянул веселый солнечный зайчик. Он был такой резвый и такой веселый, он так настойчиво прыгал по страницам Книги, что Почемучек вынырнул с морских глубин и решил немного поиграть с этим весельчаком. Зайчик поскакал прямо к компьютеру и увлек за собой Почемучика. Когда же тот присел за стол, зайчик-весельчак вдруг превратился… в огро-о-о-много Паука, схватил Почемучика и потащил в свою Паутину.Это был его дворец, который назывался Интернет. Он был настолько бесконечно большой, что мальчик растерялся.
    Все повсюду блестело и переливалось разными цветами, двигалось и издавало какие-то нереально виртуальные звуки, манило и захватывало! 
Но… почему-то очень хотелось обратно, домой или в тот добрый дворец-Библиотеку, который теперь выглядел в глазах мальчика маленьким, как его любимая детская комната. Но как же выбраться из владений Паука и как найти дорогу домой?!
    Почемучек был смелый мальчик и не испугался, а просто начал вспоминать все те мудрые советы, которые он когда-то узнал от своих друзей Книг.
   В Библиотеке, тем временем, начали происходить интригующие события. Книги, так и не дождавшись прихода своего любимого Почемучика, решили не терять времени.
Согласившись, они выстроили корабль для путешествия, который назвали Библиотечный блог и, отобрав первую команду Блогеров, отправились на поиски.
 Обладая всей мудростью тысячелетий, Книги направили свой корабль прямо во дворец хитрого Паука, взобрались на самую высокую колонну-гору под названием Гуглычи и включили яркий свет!!.
   Почемучек сразу увидел свою любимую и такую родную Библиотеку и побежал навстречу.    Так они и встретились, вопреки всем козням хитрого Паука, прямо в его бесконечном Интернет-дворце: Библиотечный блог и Почемучек, Библиотека и Читатель!
   Вот так и появилась славная традиция 25 августа, в знаменательный день встречи, праздновать Международный день библиотечного блогера!
   Правда, участники группы Неконференция библиотечных блогеров на Facebook говорят, что именно у них на площадке, во время обсуждения новых идей, в процессе разговоров, по инициативе Евгении Гусевой и появился этот праздник: 25 августа - Международный день библиотечного блогера.
   Какая из версий чистая правда, какая больше по душе, – решать только Вам!
А мы от всего сердца поздравляем всех Вас, дорогие Коллеги, а также наших постоянных и новых читателей с этим праздником и желаем никогда-никогда-никогда не соблазниться на "сокровища" во дворце коварного Паука, а всегда быть верными своему Дому, каким бы скромным он не казался! 
Здоров'я, щастя, наснаги і нових творчих досягнень!

четвер, 9 серпня 2012 р.

Візерунки натхнення

"Ми стверджуємо – вчитися ніколи не пізно. З виходом на пенсію життя тільки починається!"
Саврилова Жанна Леонідівна, ректор „Університету третього віку”
     З 2009 року наша бібліотека гостинно відчинила свої двері для занять студентів Університету третього віку, першого в столиці України безкоштовного навчального закладу для пенсіонерів, створеного за ініціативи та сприяння Віктора Пилипишина й громадського руху „Кияни передусім!”
     За ці три роки життя Університету та його студентів стало невід'ємною частиною і нашого життя. Ми намагаємось всіма можливими бібліотечними засобами брати участь як в навчальному процесі, так  і в організації дозвілля цього унікального колективу!
     І ось, вчора, ми стали свідками і безпосередніми учасниками унікального заходу. Це було справжнє Мистецьке свято, Асамблея декоративно-прикладного мистецтва, Вернісаж початківців і досвідчених митців!
     Студенти факультету прикладного мистецтва Університету третього віку представили власноруч зроблені картини з пуху, волосся, рибних кісточок та шкіри, інших природних матеріалів. Бісероплетіння, техніка декупаж, квілінг, вишивання стрічками, саморобні жіночі капелюшки, - ось неповний перелік представлених робіт.
     Крім цього, звучала чудова поезія, а по закінченні офіційної частини відбулася ретро-дискотека.
     У всьому цьому багатобарвному красотинні звичайна книжково-ілюстративна розкладка не залишилася повз увагою.
До нас постійно підходили
цікавилися
                                                                                            вивчали...
     Спеціально для цього заходу ми підготували рекламну листівочку "Відкрий бібліотеку, що поруч" і ду-у-у-уже пошкодували, що так мало надрукували
   Пропонуємо і тобі, любий друже, відчути себе на цьому святі краси. Приємного перегляду!

середу, 1 серпня 2012 р.

Бібліобар "Креатив"

«Есть книги которые надо только отведать,
есть такие которые лучше всего проглотить,
и лиш немногие стоит разжевать и проглотить»
Ф. Бэкон
В останній день дихаючого жаром липня, в Києві відкрився бар. І не просто в Києві, а на Нивках, в бібліотеці. І не просто бар, а Бібліобар! 
Наш бібліобар, під назвою «Креатив», відкритий, насамперед, для молоді, але «попити» коктейль можуть люди будь-якого віку, які хочуть познайомитись з кращими творами сучасних авторів.
Є таке поняття – «смачна книга». Це, коли читаєш і отримуєш насолоду, а закриваєш останню сторінку з жалем. У нашому Бібліобарі саме такі книги: цікаві, пізнавальні і захоплюючі!
В меню пропонуються: 
- Фреш-соки
- Енергетичні напої
- Кисневі коктейлі
- Коктейль-ф’южен
Фреш-соки – букет ароматів нових книг кращих авторів ХХI століття.
Енергетичні напої – книги, що вібрали в себе енергію людських емоцій, і стимулюють прагнення пізнання себе і оточуючого світу.
Кисневі коктейлі – філософські роздуми в літературі, що допомагають пізнати любов і ненависть, політ і падіння, істинне і удаване.
Коктейль-ф’южен – це непідробний смак злиття стилів, перемішування жанрів. Ці книги від одної зацікавленості до іншої, породжуючи нове захоплення, переносячи читача в іншу зону пізнання.