Блоґ бібліотеки імені М. Костомарова ЦБС Шевченківського району м. Києва

Ми підтримуємо всіх, хто отримує задоволення від читання і намагається вчитися все життя

Про нас

Вчора

Історія нашої бібліотеки, що носить сьогодні ім’я великого письменника, публіциста – історика, має надзвичайно цікаву біографію, яка тісно пов’язана з історією нашої країни. Вона починається в далекому 1950 році, на масиві Нивки, що з’явився на окраїні міста.

Марія Захарівна Гулько, член КПРС з 1917 року, після виходу на пенсію, створила першу бібліотеку на Нивках. В маленькій кімнаті одноповерхового будиночку по вулиці Баумана. Поруч був гуртожиток будівельників, де й розпочала свою популяризаторську роботу Марія Захарівна. А коли почали зростати перші житлові будинки, поклопоталася про відкриття справжньої книгозбірні. В 1957 році вона стала державною і мала 5000 книжок та тисячу відвідувачів. А в 1960 році бібліотека № 10 отримала звання «Бібліотека відмінної роботи».

На честь 50-річчя газети «Правда», в 1962 році, одній з кращих бібліотек міста було присвоєно ім’я «50-річчя газети «Правда». Книгозбірня підтримувала тісні зв’язки з корпунктом газети, на її базі була створена кімната-музей газети «Правда». 


До бібліотеки, на вогник, зліталися і ветерани і молодь. Частими гостями бібліотеки були відомі письменники, артисти, знатні люди Києва. 


В 1965 році, книгозбірня отримує нове приміщення по вулиці Щербакова, 33. В її фондах уже 120 тисяч книжок, послугами бібліотеки користуються 
10000 читачівЗа 16 років із звичайної пересувки робітничого гуртожитку, вона перетворилася на центральну бібліотеку Радянського району міста Києва.


Рік 1981. У бібліотеки знову новосілля: вона переїжджає в нове, двоповерхове приміщення по вулиці Щербакова 51-в, в якому працює донині. 


Відійшла в забуття більшовицька газета «Правда», перебудова відкрила нові сторінки життя відомих діячів української землі і в 1993 році наша бібліотека була перейменована в бібліотеку імені М. Костомарова.


Сьогодні

розташований в самому серці мікрорайону Нивки. Його фонди, що постійно поповнюються, нараховують 80 000 примірників книг з різних галузей знань.

                                                          Читальний залВ Читальній залі Центру можна скористатись підручниками з історії, економіки, маркетингу, реклами, інформатики, літературознавства, права, збірниками нормативних актів, словниками тощо.

Абонементний відділВ Абонементному відділі бібліотеки Ви завжди знайдете літературу до смаку: пригодницьку, фантастичну літературу, любовні романи, біографії видатних і талановитих людей, поетичні збірки, книги по садівництву і городництву.

Інформаційно-бібліографічний відділ
Працівники відділу докладають немало зусиль для полегшення пошуку необхідних книг і статей. З цією метою ведеться Електронний каталог, скористатись яким Ви зможете он-лайн, навіть не виходячи з дому
Інтернет - центр

Попередній запис особисто або за тел.: 443-09-95 надає вам можливість безкоштовно попрацювати 1 годину на тиждень. 
Щопонеділка Ви зможете здійснити захоплюючі віртуальні подорожі країнами світу чи переглянути фільми про життя та діяльність відомих особистостей. 
Для всіх бажаючих попрацювати зі своїм Laptop/чиком в бібліотеці, на протязі дня, надається можливість безкоштовного доступу Wi-Fi. 
Тут також можна скористатися інформацією на сучасних носіях.Пункт доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади (ПДГ)

Скориставшись Пунктом доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади (ПДГ) Ви зможете отримати адресно-реквізитну інформацію про роботу органів місцевої влади, соціального захисту, благодійництва, сім’ї, здоров’я, побуту та іншу.

Дитяча ігрова кімната "Чомусик"

Батьки сміливо можуть приходити працювати з діточками, оскільки в дитячій кімнаті є достатня кількість м'яких іграшок та розвиваючих ігор.
Кабінет психологічної довіри

В нашому кабінеті працює і консультує професійний психолог, кандидат 
педагогічних наук. Попередній запис за тел.: 443-14-90 
На постійній основі, в співпраці з дорослою та дитячою поліклініками, при кабінеті діє школа усвідомленого батьківства "Мамина школа", відвідавши заняття в якій ви зможете :

- отримати рекомендації лікаря-гінеколога;

- дитячого лікаря

- юриста

- пройти аутотренінг для вагітних, що проводить психолог Центру

ознайомитись з підбірками літератури і періодики.


Школа запрошує майбутніх матусь 
(і татусів!) щочетверга
Попередній запис за тел.: 443-09-95

Дитячий відділ

Розташований в окремому приміщенні, за адресою: вул. Блюхера, 12 і працює:
з понеділка по п'ятницю: з 10.00 - 18.00
субота та неділя : вихідні дні

Відділ використання фондів

Розташований в окремому приміщенні, за адресою: вул. Щербакова, 42/44 і працює за графіком бібліотеки. 

Якщо наша бібліотека Вас зацікавила і з’явилось бажання дізнатись про неї більше – ласкаво просимо відвідати наші блоґи чи завітати на сторіночки бібліотеки в соціальних мережах:Ми вКонтакті: http://vk.com/biblio_nivkiЗавжди!


у всіх наших відділах на Вас чекають привітні,  досвідчені, кваліфіковані бібліотекарі які уважно вислухають, навчать користуватися каталогами, нададуть всю необхідну інформацію, допоможуть скласти бібліографію, порадять куди ще можна звернутись. 
Пишіть: biblio.nivki@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар