Блог бібліотеки імені М. Костомарова ЦБС Шевченківського району м. Києва

«Наша бібліотека – це простір для читання, спілкування та реалізації креативних ідей»

Про нас

Вчора

Історія нашої бібліотеки, що носить сьогодні ім’я великого письменника, публіциста – історика, має надзвичайно цікаву біографію, яка тісно пов’язана з історією нашої країни. Вона починається в далекому 1950 році, на масиві Нивки, що з’явився на окраїні міста.

Марія Захарівна Гулько, член КПРС з 1917 року, після виходу на пенсію, створила першу бібліотеку на Нивках. В маленькій кімнаті одноповерхового будиночку по вулиці Баумана. Поруч був гуртожиток будівельників, де й розпочала свою популяризаторську роботу Марія Захарівна. А коли почали зростати перші житлові будинки, поклопоталася про відкриття справжньої книгозбірні. В 1957 році вона стала державною і мала 5000 книжок та тисячу відвідувачів. А в 1960 році бібліотека № 10 отримала звання «Бібліотека відмінної роботи».

На честь 50-річчя газети «Правда», в 1962 році, одній з кращих бібліотек міста було присвоєно ім’я «50-річчя газети «Правда». Книгозбірня підтримувала тісні зв’язки корпунктом газети, на її базі була створена кімната-музей газети «Правда». 

До бібліотеки, на вогник, зліталися і ветерани і молодь. Частими гостями бібліотеки були відомі письменники, артисти, знатні люди Києва. 

В 1965 році, книгозбірня отримує нове приміщення по вулиці Щербакова, 33. В її фондах уже 120 тисяч книжок, послугами бібліотеки користуються 10000 читачів. За 16 років із звичайної пересувки робітничого гуртожитку, вона перетворилася на центральну бібліотеку Радянського району міста Києва.

Рік 1981. У бібліотеки знову новосілля: вона переїжджає в нове, двоповерхове приміщення по вулиці Щербакова 51-в, в якому працює донині. 

Відійшла в забуття більшовицька газета «Правда», перебудова відкрила нові сторінки життя відомих діячів української землі і в 1993 році наша бібліотека була перейменована в бібліотеку імені М. Костомарова. 


Сьогодні 


Публічна бібліотека ім. М. Костомарова розташована в самому серці мікрорайону Нивки. Її фонди, що постійно поповнюються, нараховують близько 80 000 примірників книг з різних галузей знань. 

В межах проєкту КМДА «Сучасний бібліотечний простір – БібліоHUB», який розпочався в 2017 році, відбувся капітальний ремонт бібліотеки. В тестовому режимі бібліотека почала працювати з 30 вересня 2020 р., а вже в грудні наша бібліотека, що перетворилася на сучасний бібліохаб, гостинно відчинила свої двері для відвідувачів.

Комфортне, сучасне приміщення, інноваційні послуги, креативні проєкти – все це відтепер доступне для мешканців Нивок. Бібліотека стала майданчиком для комунікації членів місцевої громади різного віку: малеча може відвідати зустрічі з дитячими письменниками, майстер-класи в межах пізнавального гуртка «Лабораторія Всезнамуса», молодь провести цікаво та корисно час, погравши в настільні інтелектуальні ігри, відвідавши лекції, психологічні тренінги, зустрічі з лідерами думок та видатними особистостями Києва, а громадські активісти – запропонувати, обговорити та втілити ідеї та пропозиції щодо розвитку бібліотеки. 

В Інтернет-центрі бібліотеки походять курси для студентів Університету третього віку «Онлайн-громадянин», навчання користувачів бібліотеки на базі національної платформи з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» (бібліотека є офіційним Хабом платформи), а також з липня 2021 року проходять тестування державних службовців на рівень володіння державною мовою. 

З серпня 2021 р. наша бібліотека стала одним із просторів партнерської мережі YouthFull Київського молодіжного центру! У партнерстві з КМЦ в нас проходять різні заходи, в яких беруть участь молодіжні громадські спільноти. 

Крім цього бібліотека намагається завжди йти в ногу з часом, залучати нових партнерів, брати участь у всіх цікавих ініціативах задля формування навичок та потреби в читанні, як життєвій стратегії громадян, а також сприяти розвитку людського потенціалу України.


«Book-локація»
(Абонементний відділ)



Це відкрита книжкова панорама, де представлені найкращі видання художньої літератури.

Робота відділу абонементу спрямована на якісне обслуговування користувачів будь-якого віку. Особлива увага приділяється популяризації літератури.

Щоб відповідати новим вимогам суспільства, працівники відділу активізували роботу з підготовки он-лайн заходів: прямих ефірів з письменниками, літературних вікторин, оглядів книг, адже книга (не важливо чи то класика, чи сучасний твір) сприяє духовному розвитку особистості, а це в свою чергу несе позитивні зміни на розвиток суспільства вцілому.


Інформаційно-бібліографічний відділ

Інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки задовольняє запити користувачів на інформацію правового та соціально-побутового характеру, готує бібліографічні покажчики, тематичні списки для абонентів групової інформації, веде електронний каталог. 


Простір вільного читання
(Читальна зала)



Своєрідна територія, яка є одночасно і читальним залом, і місцем проведення різноманітних заходів, міні-концертів, а також бібліотечним кінозалом.


«Інтернет-центр бібліотеки»



Інтернет-центр оснащено потужними комп’ютерами з вільним доступом до інтернету. Тут походять курси комп’ютерної грамотності для студентів Університету третього віку «Онлайн-громадянин», навчання користувачів бібліотеки на базі національної платформи з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» (бібліотека є офіційним Хабом платформи), а також з липня 2021 року проходять тестування державних службовців на рівень володіння державною мовою.



Зал пізнавальної літератури «Ерудит»

В залі пізнавальної літератури «Ерудит» можна пограти в інтелектуальні настільні ігри чи провести зустріч літературного гуртка. Тут також проходять лекції, навчання та інші освітні заходи, адже зал оснащений інтерактивною дошкою та проектором.


Дитяча ігрова кімната



Особлива територія для найменших читачів бібліотеки. Разом у співпраці з дитячим відділом нашої бібліотеки (вул. Ігоря Турчина, 12) відбуваються «голосні читання», майстер-класи в межах гуртка «Лабораторія Всезнамуса». Батьки сміливо можуть приходити працювати з діточками, оскільки в дитячій кімнаті є достатня кількість дитячої літератури, іграшок та розвиваючих ігор. 

 

Дитячий відділ


Розташований в окремому приміщенні, за адресою: вул. Ігоря Турчина, 12.
  Графік роботи:  
з понеділка по п'ятницю: з 10.00 до 18.00 
субота та неділя: вихідні дні 


Відділ використання фондів


Розташований в окремому приміщенні за адресою: вул. Щербакова, 42/44.





Якщо наша бібліотека Вас зацікавила і з’явилось бажання дізнатись про неї більше – ласкаво просимо відвідати наші блоги чи завітати на сторіночки бібліотеки в соціальних мережах: 

Блоги: 







Завжди!


У нашій оновленій, затишній та комфортній бібліотеці на Вас чекають привітні, досвідчені, кваліфіковані бібліотекарі, які уважно вислухають, допоможуть підібрати цікаву книгу та нададуть всю необхідну інформацію.











У нашій бібліотеці ви можете втілити свої найсміливіші ідеї. 
Ми відкриті для діалогу та запрошуємо всіх до співпраці!
 

Пишіть: biblio.nivki@gmail.com



Немає коментарів:

Дописати коментар