"Духовні світочі України" була присвячена Григорію Сковороді. Провів її, як завжди, віце-президент Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнська християнська асамблея Сергій Геннадійович Убогов, який, від імені авторів, подарував бібліотеці книгу про великого просвітителя.
Є постаті, що живуть поза часом. Є імена, що стали ототожнюватись з вершинними духовними прозріннями. Серед них - ім'я Григорія Сковороди, який, як це загально визнано, – є найцікавішою постаттю історії українського духу, одним з найбільших і найзагадковіших християнських філософів світу. Сьогодні важко навіть перерахувати, скільки з’явилося, по всіх усюдах, великих та малих праць про Сковороду.
Окрім ідеї двох природ, Сковорода часто говорив і про «три світи»: Бог об’явив себе в природі, людині та Святому Письмі, тобто природа, людське серце та Біблія є трьома «книгами-світами», читаючи які, людина гідна пізнати єство речей. Звідси випливає й славетне гасло Сковороди: «Пізнай себе!»
![]() |
Нині ми все більше й глибше пізнаємо життя і творчість провісника української нації Григорія Сковороди, вчитуємося в його філософські трактати, розгадуємо мудрість. При цьому ми лише згадуємо, але ще рідше розгортаємо книгу, яку філософ Сковорода зажди мав у своїй подорожній сумці, постійну супутницю по мандрівному життю - вічну книгу Біблію.
Відповідь простого викладача Харківського колегіуму Григорія Сковороди Білгородському єпископу фактично виражає кредо його життя:
"Сковорода визначає чернецтво в житті незажерливому, при малому достатку, повстримності, позбавленні всього непотрібного, для того щоб набути найпотрібніше, в запереченні всіх забаганок, щоб зберегти себе самого в цілісності, в приборканні самолюбства, щоб краще виконувати заповідь любові до ближнього, в шуканні слави Божої, а не слави людської".
Пропонуємо Вам переглянути фільм про Григорія Сковору, знятий в рамках проекту українського телебачення "Великі українці".
Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу.
Будемо щасливі бачити Вас в числі постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).
Немає коментарів:
Дописати коментар