Протягом багатьох років розвивалися та зміцнювалися наші добрі стосунки з громадськими організаціями, освітніми закладами, установами культури, з представниками творчих кіл міста, з усіма, кому небайдужа книга і бібліотека. Так, крок за кроком, створювалось коло однодумців.
На цій сторіночці ми розповідатимемо Вам (хоч трошки) про цих унікальних людей, головним девізом життя яких є дарувати часточку себе, своєї любові і тепла людям! Просто дарувати, просто ділитися, незважаючи на..., а в противагу всьому! Ці люди, меценати по духу, а не по статках, і кожна зустріч з ними - свято! Тож...
Вже більше 20 років! нашими добрими помічниками в організації та проведенні масових заходів є М. Б. Кальницький та І. П. Якубовський.
Михайло Борисович Кальницький - знавець київської старовини, автор книг і публікацій про Київ, який щедро ділиться своїми знаннями і любов'ю до нашого міста з працівниками і користувачами бібліотеки.
В березні 2011 р. Михайло Борисович провів екскурсію для Радіо Свобода закинутими київськими будинками - все в межах 10 хвилин ходу до Хрещатика. Запрошуємо Вас на коротку відеоекскурсію Києвом.
В березні 2011 р. Михайло Борисович провів екскурсію для Радіо Свобода закинутими київськими будинками - все в межах 10 хвилин ходу до Хрещатика. Запрошуємо Вас на коротку відеоекскурсію Києвом.
Ігор Петрович Якубовський - співак і композитор, виступ якого є окрасою будь-якого заходу бібліотеки. Ігор Петрович виконує пісні поетів-класиків і поетів-сучасників. "Я лише додаю музику і співаю..., не руйнуючи душу поезії", - каже він. Відчуйте насолоду від співаної поезії! Ліна Костенко, "Почайна". Музика і виконання - Ігор Якубовський. Презентація творчої програми "Розкуття" відбулась 29 березня 2012 року, в залі Російського центру науки і культури в Києві.
Про новини в царині української літератури та культури ми і читачі бібліотек нашого району, вже на протязі багатьох років, дізнаємося під час зустрічей (а сьогодні і мультимедійних презентацій), що їх проводять керуючі агенцією «МSBrand Corporation» Петро Мацкевич та Ксенія Сладкевич-Мацкевич. Кожна така зустріч завершується подарунками - новими книгами видавництва.
Закоханий в українську книжку, п. Петро так відповідає на запитання про те, що таке для нього поняття "українська книжка": "Для мене це питання однозначне — я завжди і всюди відповідав на нього однаково: це книжка українською мовою, видана в Україні. Або повна білінгва з паралельним українським текстом. Безумовно, це й перекладна книжка. Мудрувати тут нема чого.Так само, як і з поняттям «український письменник»... Як на мене, це теж просто: український письменник — це письменник, який пише українською мовою, незалежно від походження, місця проживання, громадянства, сексуальної орієнтації і т.д. І все, finita! Якщо письменник живе в Україні і пише, наприклад, російською мовою, незалежно від того, де він видається — це або російський письменник або малоросійський письменник".
У 1997 році в громадському екологічному русі України з'явилася нова організація - Всеукраїнська екологічна ліга. Домінуючими напрямами в її діяльності стало поліпшення екологічної ситуації в державі, формування нового природоохоронного менталітету, підвищення рівня екологічної освіти та культури громадян і популяризація нових наукових розробок. Демократизація та формування громадянського суспільства потребують посилення участі громадськості у формуванні та реалізації екологічної політики і наша дружня співпраця (протягом більш ніж 10 років!) має досить вагомий доробок. Загальна справа, що нас об'єднує дає відчуття належності до великої спільноти однодумців!
2013 року, в бібліотеці розпочався цикл культурологічних читань «Видатні особистості Європи». Ця тема зацікавила багатьох відвідувачів. Знайомство з відомими, і не дуже, особистостями Європи, подарував нам Юрій Нікітін, художник і культуролог, тісна співпраця з яким розпочалась на початку року.
ЮРІЙ НІКІТІН народився в 1958 році (м. Київ). Закінчив Українську Академію мистецтв (відділення сценографії). Учасник безлічі українських та міжнародних проектів. Після нетривалого досвіду роботи в кіно, переважно займається станковим живописом, іконописом і енкаустикою (воскова живопис). Розписує християнські храми. Винайшов і вдосконалює авторську техніку живопису на шкірі. Його твори відомі не лише в Україні, а й за її межами. Вони є окрасою художніх колекцій музеїв Острога, Музею історії Києва, Музею Меджимур'я (Хорватія), посольства Угорської республіки в Україні, приватних колекцій у Великобританії, Греції, Грузії, Ізраїлі, Литві, Німеччині, Польщі, Росії, Франції, Хорватії, США.
"Напевне тому в наш час, коли складаються рейтинги не найпрофесійніших, а найдорожчих художників, коли бридке стає естетичним, коли, розглядаючи картину, у вас не виникає жодних думок та емоцій, так хочеться знайти мистецтво справді неповторне, але при цьому незаангажоване, мистецтво, в якому є душа, яке дарує натхнення для роздумів та емоційну насолоду.
Саме це можна віднайти у творчості київського живописця Юрія Нікітіна, багатогранно талановитої людини, творчі пошуки якого не перестають дивувати", - написали у передмові до книги «Юрій Нікітін — художник, містик, філософ» її автори - Микола Бендюк і Олеся Гощук.
Саме це можна віднайти у творчості київського живописця Юрія Нікітіна, багатогранно талановитої людини, творчі пошуки якого не перестають дивувати", - написали у передмові до книги «Юрій Нікітін — художник, містик, філософ» її автори - Микола Бендюк і Олеся Гощук.
Видання книги, як і відкриття виставки картин Юрія Нікітіна, в Острозькій академії, в червні 2013 року, було приурочено до ювілею художника.
Немає коментарів:
Дописати коментар