Для цього регулярно проводяться опитування серед керівників шкіл та вчителів, які працюють за індивідуальними програмами, працівників відділів та управлінь райдержадміністрації, окремих груп читачів для виявлення абонентів групової та індивідуальної інформації.
Але особливими і завжди очікуваними серед відвідувачів і користувачів бібліотеки є наші бібліографічні видання.
Маємо надію, що завдяки Bloggеr і ви, дорогі й улюблені відвідувачі нашої сторіночки, зможете використовувати цю інформацію в своїй роботі.
Викладаємо, в прямій хронології, основну нашу продукцію починачию з 2009 р.
Будемо вдячні за посилання на цей блог!
Будемо вдячні за посилання на цей блог!
В покажчику «Мудрість батьківської влади (педагогічна культура батьків : правила і тонкощі)» зібрано матеріали про роль батьків у вихованні найдорожчого скарбу кожного народу – наших дітей.
Видання адресоване всім тим, хто причетний до виховання дітей та молоді. Він допоможе батькам, які відчувають гостру нестачу педагогічних знань, поглибити свої знання з педагогіки, психології та основ сімейного виховання, а вчителям та вихователям - поповнити методичні скарбнички.
Освіта за кордоном : вебліографічний список, в якому подається корисна інформація про сайти, що допоможуть навчатись за кордоном. Для наших співвітчизників отримання освіти за кордоном давно перетворилося з мрії у реальність.
Багато хто зрозумів, що навчання за кордоном — це не тільки диплом світового рівня, якість знань і прекрасне володіння іноземною мовою, а й блискучі перспективи для кар'єри. З кожним роком все більше українців їдуть на навчання в різні країни.
Е-урядування є одним з інструментів розвитку інформаційного суспільства, який сприяє створенню умов для відкритого і прозорого державного управління. Від його впровадження, в першу чергу, виграють ті споживачі державних послуг, які претендують на послуги видачі дозволів та реєстрації; «змішаного» рівня регулювання адміністративних повноважень та ті, що потребують комплексної за змістом послуги.
За умови електронного урядування користувач має можливість звертатися до одного державного «базового» органу влади для отримання послуги від усіх «пов'язаних» з «базовим» органів влади.
Вебліографічний список «Послуги в системі електронного урядування, доступ до яких надається в бібліотеці ім. М. Костомарова» адресований всім, хто крокує в ногу з часом і цікавиться послугами е-урядування національного та регіонального рівнів.
Енергозбереження – не мрія, а веління часу
Сьогодні, коли всі види енергоресурсів дорожчають, викопне паливо вичерпується та дуже збільшується його споживання завдяки високій енергоємності української економіки, проблема енергозбереження стала однією з найактуальніших. Ця тема викликає інтерес не тільки у держави та власників бізнесу, а також у представників простих домогосподарств.
Важливо пам'ятати, що енергозбереження включає в себе не тільки економію коштів, а ще й економію природних багатств. Саме принцип турботи про природу і про майбутні покоління зможе сформувати культуру енергозбереження, яка повинна увійти в кожен дім і в кожну квартиру.
Важливо пам'ятати, що енергозбереження включає в себе не тільки економію коштів, а ще й економію природних багатств. Саме принцип турботи про природу і про майбутні покоління зможе сформувати культуру енергозбереження, яка повинна увійти в кожен дім і в кожну квартиру.
Бібліографічний список не є вичерпним описом даної теми, а ґрунтується на тих матеріалах, що є в бібліотеці. Він адресований всім тим, хто дбає про майбутнє і робить свій вибір на користь енергозбереження.
«Сонце, що проганяє зиму з людського обличчя»
«Сонце, що проганяє зиму з людського обличчя»
Останнім часом українці живуть в умовах постійного стресу. Всі перезавантажені негативною інформацією, яка викликає депресивний стан та тривогу. На думку психоаналітиків, це несе серйозну небезпеку для здоров’я, створюючи «етап тривожного очікування», коли людина не в силах вплинути на хід подій, але передбачає їх небажаний розвиток. Такий пригнічений стан дуже негативно відбивається на психіці, а отже, підриває здоров’я.
Шановні друзі! Відірвіться від безрадісних новин, візьміть в руки наш бібліографічний список «Сонце, що проганяє зиму з людського обличчя» і доброзичливо налаштуйтеся на позитивне світобачення.
Бібліографія подана в алфавітному порядку та частково анотована, в кінці списку – «Гумор у словнику».
Список не є вичерпним описом даної теми, а ґрунтується на тих матеріалах, що є в бібліотеці.
"Сто книг, які потрібно прочитати, щоб зрозуміти себе і епоху"
Сім чудес світу створили люди. Та є ще одне, не менш дивовижне. Воно відоме всім, але ми так звикли до нього, що рідко замислюємося над його цінністю. Це - книга! Книга - скарбниця людського досвіду, накопиченого тисячоліттями.
За словами великого українського поета Дмитра Павличка: "У книги люди, наче бджоли в соти, знесли духовний, чародійний мед..."
В довідці "Сто книг, які потрібно прочитати, щоб зрозуміти себе і епоху" ми подаємо інформацію про 100 книг, які на нашу думку слід прочитати, щоб краще зрозуміти історичні явища, суспільне буття в ту чи іншу епоху, звичайно ж, не претендуючи на вичерпність та повноту переліку імен та творів. Всі ці книги в тому числі й інших видань, є в бібліотеках Шевченківського району. Більшість з них знайома Вам зі шкільного курсу літератури, але ми маємо надію, що ознайомившись з запропонованими книгами, Вам захочеться ще раз вчитатись в ці твори, адже кожна книга має свою душу і відкриває її лише уважному і наполегливому читачу.
Коротку інформаційну пам'ятку «Життя з чистого аркуша: вимушеним переселенцям неоголошеної війни» підготовлено для наших співгромадян зі Сходу країни, які знайшли тимчасовий прихисток в місті Києві.
Шорт-лист «Автора! Автора!» зібрав сайти та персональні сторінки деяких сучасних письменників світу.
Літературна містифікація виникла певно разом з літературою. У різні часи ставлення до цього явища було різним. На початку нашої ери підробка була окремим літературним жанром, що допомагав вирішувати складні проблеми стилю. Зручною для містифікаторів була доба Середньовіччя, де поняття авторства взагалі не існувало. Нова потужна хвиля містифікацій виникла у ХVІІІ ст., коли загострилась увага до національного коріння.
Бібліографічний нарис складено на основі бібліографічних джерел та інтернет-ресурсів. Видання адресовано широкому колу користувачів.
Список адресований не лише модницям та студентам профільних закладів. Сподіваємося, що в нашому виданні ви знайдете якусь цікаву ідею і згодом вдало нею скористаєтесь. Можливо, це надихне Вас на творчі експеременти зі своїм стилем, допоможе не заплутати в дизайнерських тенденціях.
Список не є вичерпним описом даної теми, а ґрунтується на матеріалах, що є в бібліотеці. При підготовці видання використані матеріали з бібліографованих джерел та інтернет-ресурсів (див. посилання в тексті). Матеріал в списку розташований за розділами. Бібліографія подана в алфавітному порядку.
Патріотизм (від грецького «патріс») – це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу. Але в умовах українських реалій, коли багато речей викликають у суспільстві негативне ставлення, виховувати справжніх патріотів дуже складно.
Інформаційний список стане в нагоді вчителям, вихователям та батькам, на яких покладено обов’язок – виростити дітей справжніми громадянами та патріотами своєї країни. При підготовці видання використані матеріали інтернет- ресурсів (див. посилання в тексті)
Пропонуємо Вашій увазі другий випуск з циклу «Літературні містифікації» – вебліографічний нарис «Ромен Гарі: «Я не правильно розіграв свої карти». Видання адресовано широкому колу користувачів.
Біографія Ромена Гарі сама по собі читається як захоплюючий пригодницький роман. Він – французький письменник російсько-єврейського походження, літературний містифікатор, кінорежисер, військовий, дипломат, який двічі отримав Гонкурівську премію (1956, 1975 р.!) під іменем Еміля Ажара.
Що таке доброта? Доброта – це уміння радіти і співчувати, відгукуватися на проблеми інших, тримати свою душу відкритою, це прагнення до взаємодопомоги. Роблячи добрі справи безкорисливо, ми змінюємо світ, покращуємо комусь життя і самі стаємо духовно чистішими.
Вчителям та батькам потрібно привчити молоде покоління опанувати науку добра, бачити безліч можливостей для прояву допомоги, співпереживання, співчуття, милосердя, допомогти дітям осягнути, що значить бути добрим.
«Екологічна пам'ятка»
Природа в небезпеці, але ще все можна виправити. Кожен з нас повинен навчитися розуміти, поважати і цінувати все живе, що оточує нас. Необхідно лише усвідомити, що будь-яка травинка, жучок або жаба має таке ж право на життя, як і будь-хто з нас. Потрібно зробити все необхідне, щоб поліпшити екологію нашої планети.
Від кожного з нас залежить, чи збережуться в майбутньому такі необхідні нам ліси, луки та річки з їх різноманітним світом рослин і тварин: адже вони оздоровлюють не тільки навколишнє середовище, але і душі людей.
Третій випуск з циклу «Літературні містифікації» – вебліографічний нарис «Авторство і гра в українській літературі». Видання адресовано широкому колу користувачів.
З кожним днем у світі набирає популярності гра Pokemon Go, головна мета якої полягає у тому, щоб спіймати найбільшу кількість так званих покемонів. Спеціалісти у галузі психології не розділяють ентузіазму прибічників Покемонів і мають на це певні пояснення.
Інформаційна пам’ятка «Покемон. Хто це?» адресована батькам, вчителям та всім, хто цікавиться даним питанням.
Інформаційна пам’ятка «Покемон. Хто це?» адресована батькам, вчителям та всім, хто цікавиться даним питанням.
Як захистити себе в Інтернеті і свою сторінку від шахраїв, спамерів і іноземних шпигунів допоможуть наші поради.
Більшість з нас підозрює, що між хлопчиками і дівчатками дійсно є деякі розбіжності, які виходять за рамки соціокультурного впливу. Які ж ці відмінності, і як вони впливають на виховання?
Кого важче виховувати: хлопчиків чи дівчаток? Чим виховання хлопчика відрізняється від виховання дівчинки, і чи існує взагалі ця різниця? Чи потрібні різні методи виховання і в чому їх відмінності? Це дійсно складні питання, на які немає простих однозначних відповідей.
З 1993 року наша бібліотека носить ім’я видатного історика, поета-романтика, мислителя, громадського діяча Миколи Івановича Костомарова. Інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки було створено 3 покажчики-персоналії, присвячених цій неповторній особистості.
В травні 2017 року Миколі Івановичу Костомарову виповнюється 200 років від дня народження. До цієї ювілейної дати пропонуємо Вам 4-й випуск біобібліографічного покажчика.
«Кривава ціна українського хліба»
Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1932-1933 років все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією.
Пропонуємо Вашій увазі інформаційну пам’ятку, присвячену вшануванню жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Сьогодні, у період розвитку мобільного зв’язку, такий вид спілкування як листування, на жаль, майже згас. Люди все менше надсилають вітальні листівки і листи, написані від руки, але хіба можна вкласти щире побажання в SMS, відкрити свої почуття і душу через Інтернет?
Це призвело до занепаду навичок розвитку зв’язного мовлення. Оскільки ми живемо в діловому комунікативному світі, напевно, є сенс згадати епістолярний стиль письма.
«Під небом країни сакури»
Японія – країна з дуже давніми й непорушними традиціями, які чітко дотри-муються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр "кабукі" і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все - в оточенні надсучасних нанотехнологій!
Це призвело до занепаду навичок розвитку зв’язного мовлення. Оскільки ми живемо в діловому комунікативному світі, напевно, є сенс згадати епістолярний стиль письма.
«Під небом країни сакури»
Японія – країна з дуже давніми й непорушними традиціями, які чітко дотри-муються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр "кабукі" і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все - в оточенні надсучасних нанотехнологій!
Твори талановитих поетів та письменників: Акутогави Рюноске, Ібусе Масудзі, Ясунарі Кавабати, Кобаясі Кютзо, сучасного і дуже модного серед молоді Харукі Муракамі представлені на різноманітних книжкових виставках бібліотек району.
«Їм личить корона»
Сучасні жінки, переможниці конкурсу "Киянка року" – дуже різні, але їх об’єднує велика відповідальність та любов до своєї країни, до своєї праці, до людей. Своїм теплом вони зігрівають близьких та рідних, роблять життя яскравішим.
Сучасні жінки, переможниці конкурсу "Киянка року" – дуже різні, але їх об’єднує велика відповідальність та любов до своєї країни, до своєї праці, до людей. Своїм теплом вони зігрівають близьких та рідних, роблять життя яскравішим.
В біобібліографічному нарисі "Їм личить корона" знайомимо з жінками Шевченківського району – переможницями конкурсу "Киянка року" 2009-2016 рр.
У 2018 році державна підсумкова атестація в старшій школі відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО.
Пропонуємо пам’ятку, яка допоможе абітурієнтам при складанні ЗНО-2018.
Календар неформальних свят дає короткий огляд основних Всесвітніх та Міжнародних днів, які увійшли в культурне життя України та всього світу
Пропонуємо Вашій увазі «Календар неформальних свят, Всесвітніх та Міжнародних днів», який дає короткий огляд основних свят та днів, які увійшли в культурне життя України та всього світу.
Незалежно від того, як Ви відноситесь до неформальних свят, бажаємо Вам радіти кожному дню, вміти любити навколишній світ і поважати право інших людей жити щасливим життям в світі без війни.
«8 культових книг, які ніхто не хотів видавати»
Пропонуємо Вашій увазі експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг». Маємо надію, що ці видання Ви використаєте під час підготовки експрес-виставок, бесід, обговорень з читачами.
Вісім культових книг, які ніхто не хотів видавати. Далеко не до всіх знаменитостей визнання приходило відразу. Навіть великий талант автора – це ще не гарантія того, що книгу відразу же видадуть.
Багатьох письменників доля добряче випробовувала на міцність перед тим, як нагородити славою, багатством і любов’ю читачів. Давайте згадаємо культові твори, які довгий час видавці не хотіли друкувати.
«Літа на зиму повернули, або Що нового в пенсійній реформі»
Другий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг».
Давайте згадаємо письменників і письменниць, які увійшли в історію авторами одного роману, незалежно від того, написали вони ще щось або обмежилися єдиною книгою. Цікаво, що майже всі твори отримали свою неповторну екранізацію.
Світ старіє. Кількість літніх людей зростає. Зростає і відповідальність суспільства, яке має забезпечити гідну старість своїм громадянам. Недаремно День людей похилого віку відзначається восени, нагадуючи всім, що попереду зима. І не лише як пора року, а й як нелегка пора життєвих випробувань для кожного з нас.
Третій випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг».
Багато знаменитостей розпочинали свій шлях до визнання та слави не цураючись різної роботи. Це стосується і письменників.
Давайте разом зазирнемо до трудових книжок майстрів пера та слова і дізнаємось, які ж професії вони встигли опанувати перед тим, як стали відомими.
Пропонуємо Вашій увазі «Календар неформальних свят, Всесвітніх та Міжнародних днів» на ІІІ квартал, який дає короткий огляд основних свят, що увійшли в культурне життя України та всього світу.
Він покликаний нагадати, яким барвистим і різнобічним може бути кожен день, як багато на світі цікавих тем і проблем і на що варто звернути увагу.
Суперечки про те, що краще – фільм або книга, не вщухають з дня першої екранізації. Але зіткнення рядових фанатів кінематографу і шанувальників друкованого слова виглядають дріб'язковою сваркою, коли в бій вступають професіонали своєї справи. Письменники незадоволені екранізаціями завжди, різняться тільки причини.
Четвертий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» пропонує познайомитись з письменниками, які залишились розчарованими екранізаціями свої книг.
Література для письменника – найважливіша справа. Та навіть справжні фанати свого ремесла мають додаткові заняття, які допомагають відволіктися, відпочити й на певний час змінити рід діяльності. Багато іменитих літераторів не могли уявити своє життя без улюбленого хобі. У когось воно було цілком безпечним, у когось – екстравагантним.
П'ятий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» розповідає про цікаві хобі відомих поетів та письменників.
Пропонуємо Вашій увазі «Календар неформальних свят, Всесвітніх та Міжнародних днів» на ІV квартал, який дає короткий огляд основних свят, що увійшли в культурне життя України та всього світу.
Він покликаний нагадати, яким барвистим і різнобічним може бути кожен день, як багато на світі цікавих тем і проблем і на що варто звернути увагу.
«Турне найцікавішими онлайн-ресурсами про сучасну українську культуру»
Запрошуємо відвідати онлайн-ресурси, які стануть гарним орієнтиром для всіх, хто цікавиться сучасною українською культурою.
«Турне найцікавішими онлайн-ресурсами про сучасну українську культуру»
Запрошуємо відвідати онлайн-ресурси, які стануть гарним орієнтиром для всіх, хто цікавиться сучасною українською культурою.
Трагедія, яка сталась у Керченському коледжі, спонукала нас підготувати цю пам’ятку. Це поради, як поводитися якщо у нападника вогнепальна чи холодна зброя, як захистити себе, коли організовано підпал, а також як реагувати на інформацію чи попередження про напад.
«Книга ціною життя»
Шостий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг».
Сьомий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» розповідає про те, якими дивацтвами прославилися наші
улюблені письменники.
«Відомі письменники-шпигуни»
«Як зареєструвати Молодіжну громадську організацію?»
Що ви знаєте про французького письменника Жана-Домініка Бобі? Будучи паралізованим, він спілкувався за допомогою методу, заснованого на морганні єдиною повікою, якою він міг управляти. Завдяки цьому способу він «наморгав» цілу книгу у 140 сторінок. Книга вийшла під назвою «Скафандр і метелик» і стала бестселером.
Відомому українському привітанню-гаслу «Слава Україні» за різними історичними свідченнями, вже майже сто років. А ви знаєте, як з'явилося вітання «Слава Україні»?
Сьогодні більшість з нас покладаються на інтернет та смартфони. Потрібну адресу легше знайти завдяки Google/maps, номери збереже телефонна книга, а про дні народження нагадає сповіщення у Facebook. Замість того аби порахувати числа в голові, тепер відкрити калькулятор, а потрібну інформацію лише загуглити, а ні перенапруження та згадати самотужки.
Інформаційна пам'ятка з циклу «Школа безпеки», покликана нагадати про елементарні правила захисту від токсичного впливу мережі.
Іноді здається, що всі знамениті письменники - це такі старі
люди, які пізнали мудрість життя і проводять дні у безтурботному спокої та
пошуку слів для нової книги. Ми забуваємо про те, що вони - звичайні люди, а
значить, ніщо людське їм не чуже.
Де тільки не відвідує письменників натхнення. Іноді вони пишуть свої найкращі твори, перебуваючи в місцях, не надто сприятливих для приходу музи. Однак, позбавлення волі не завадило з’явитися на світ багатьом відомим творам. Як не дивно, але книги, написані у в'язниці, завойовують популярність серед читачів у всьому світі.
Представляємо 8-ий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг». Він розповідає про найвідоміші книги, створені письменниками під час перебування в місцях позбавлення волі.
Суспільство повинно сприймати людей з інвалідністю не як людей, яким потрібна особлива опіка в ізольованих умовах, а як таких, що мають жити поміж нас, бути потрібними суспільству.
Бібліографічний список «День народження є у кожного» направлений на формування толерантності серед населення, педагогічних працівників та учнів навчальних закладів, сприйняття людей з інвалідністю як повноцінних членів суспільства на прикладі відомих світових особистостей та провідних міжнародних компаній. Бібліографічний список також відображає можливості українського законодавства щодо впровадження інклюзивного навчання в закладах освіти.
Письменники бувають різні... Дев'ятий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» присвячений письменникам, які віддають перевагу усамітненню, заради своєї роботи.
Представляємо 10 випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг», який розповідає про те, як творчі люди змогли поєднувати в собі професію письменника та шпигуна.
«Як зареєструвати Молодіжну громадську організацію?»
Ти активна, ініціативна, амбітна молода людина? Ти шукаєш власний шлях? Якщо тебе цікавить волонтерський рух і ти точеш зробити щось добре для людей, що потребують допомоги, або для свого міста чи навіть для всієї планети? Тоді ця пам’ятка для тебе!
«Позашкільна освіта – навчання, яке виходить за межі уроку та підручника»
Позашкільна освіта – це здійснення юнацької мрії, розвиток здібностей, можливість самореалізації чи позбавлення дитинства?
Позашкільна освіта – це здійснення юнацької мрії, розвиток здібностей, можливість самореалізації чи позбавлення дитинства?
Деякі літератори вдавалися до вельми незвичайних хитрощів для підвищення працездатності, долаючи муки творчості різними способами. 11 випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» познайомить вас із деякими із них.
«Новий український правопис: стислий опис основних змін»
Пропонуємо пам'ятку, яка містить стислий огляд основних змін «Українського правопису» (2019).
Нова редакція Українського правопису почала діяти 3 червня 2019. Вона буде використовуватися в усіх сферах життя українців, що стосуються застосування мови на письмі. Тобто, все, що ми писатимемо, потрібно буде писати згідно із правилами правопису.
Попри те, що в Україні існує досить багато організацій як державних, так і громадських, які захищають права споживачів, наші права в цьому сенсі не будуть захищені до тих пір, поки ми самі не візьмемо ініціативу в свої руки, не почнемо цікавитись своїми правами та вчитись активно їх відстоювати.
Цю жінку часто називають екзотичною письменницею, беручи до уваги переважно її твори. Однак і її життя було наскрізь сповнене екзотизму, навіть дещо нагадувало пригодницьку казку, починаючи з того, що в її роду числиться чистокровний упир і вурдалака Василь Дунін-Борковський і закінчуючи тим, що Наталена була іранською принцесою!
Українська мова – постійно оновлювана система, розвиток якої регулюється потребами суспільства. Саме тому процес появи або зникнення тих чи інших слів іншомовного походження досить стихійний. Активно використовуватимуться в мові та збережуться у ній на довгий час лише ті слова, які заповнюють термінологічну порожнечу. Фактом же лишається те, що запозичень нині у сучасній українській і усній, і писемній мові дійсно забагато, і тільки час покаже, які з них повноцінно увійдуть у вжиток.
У наш час вважається нормою той факт, що в бібліотеках працюють переважно жінки, а чоловіки-бібліотекарі - це рідкість. Але не так давно (менш ніж 100 років тому) жінки не могли і мріяти про посаду бібліотекаря. Так, в Росії до 1917 р державна служба для них була закрита. У самих передових західних країнах жінки-бібліотекарі з'явилися в другій половині ХІХ - початку ХХ століття. Правда, подекуди, наприклад, в США їх виявилося більше. Проте, історія зберегла кілька відомих імен жінок, які працювали бібліотекарями. Пропонуємо вам з ними познайомитися.
Цю жінку називають матір’ю, іконою, символом та легендою першої незалежної від уряду профспілки у країнах комуністичного табору.
На знак визнання її заслуг у створенні великого руху «Солідарності» та відновленні незалежності Польщі Сейм Республіки Польща 2019 рік оголосив Роком Анни Валентинович. Цьогоріч їй виповнилося б 90 років. То хто ж вона – Анна Валентинович? Хто ця жінка, ім’я якої після 14 серпня 1980 р. ввійшло в історичну пам’ять і свідомість поляків? І чому її доля має бути цікава українцям?
«Що таке громадський бюджет і чому він нам потрібен?»
Пропонуємо пам'ятку, з якої Ви дізнаєтесь: що таке «Громадський бюджет», як взяти участь у голосуванні, а також надихнетесь цікавими ідеями з різних міст, для створення позитивних змін у своїй громаді.
Багаті за змістом традиційні китайські свята мають давню історію і є частиною унікальної китайської культури. Китайці вважають свої свята третьою за важливістю після мови та їжі ознакою китайської культури. У звичаях свят, які дійшли до наших днів, живе історія нації.
Страх заснути летаргічним сном і бути заживо похованим був раніше настільки поширеним явищем, що багато письменників стали заручниками власної свідомості й страждали психологічною хворобою під назвою тафофобія. 12 випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» наводить кілька таких прикладів.
Титул «Зеленої столиці Європи» у 2020 році буде носити Лісабон.
Лісабон – «клондайк» стріт-арту, перлина
серед португальських міст, де розташовуються готичні монастирі і романські
собори, замки, палаци і церкви, виконані в стилі бароко. Пам'ятка розповідає про найцікавіші місця Лісабону.
Багато сучасних письменників мають вищу освіту, пов'язану з письмом. Найчастіше, це журналістика. Однак раніше вища освіта для багатьох було недоступною. Прагнення до знань, саморозвиток і робота над собою зробили людей без освіти видатними особистостями. Те ж саме стосується і представників літератури.
Не вірите? 13 випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» пропонує переконатися в цьому на прикладі відомих письменників, які досягли визнання без спеціальної освіти.
Феномен заробітчанства починає серйозно претендувати на гідне місце у літературному процесі сучасної України. І це не дивно, адже від Австралії та Нової Зеландії до США, Бразилії, Гавайських островів – скрізь нині є українські заробітчани. Польща, Італія, Португалія стали прихистком для мільйонів тих, хто не зумів знайти працю, докласти рук і розуму, аби заробити на хліб, на життя, на майбутнє для своїх дітей.
Проживаючи у країні, що стала батьківщиною для мільйонів трудових мігрантів, автори українського походження й самі приділяють дедалі більше уваги темі міграції.
Пропонуємо до вашої уваги бібліографічний огляд української заробітчанської літератури.
Перша частина пам'ятки з циклу «Є на світі місто» присвячена хорватському місту Рієка, яке стало культурною столицею Європи у 2020 році. «Гавань розмаїття» - так звучить обране Рієкою гасло Культурної столиції Європи.
Ріє́ка – місто в Хорватії, третє за розмірами місто держави, знаходиться в північній частині Далмації, біля півострова Істрія. Населення міста - 128384 осіб, 80 % – хорвати. Назва міста перекладається на українську як «річка».
Друга частина пам'ятки з циклу «Є на світі місто…» присвячена місту Голуей - культурній столиці Європи-2020.
Голуей – це справжня культурна столиця Ірландії. Голуей розташований вздовж берегів річки Корріб, від якої походить назва міста. В перекладі з гельської Gaillimh означає «кам'яниста річка». Голуей - як Барселона, але з дощем, бо дощить тут 240 днів на рік.
Із сторінок бібліографічного списку «Хай вулиці свою нам скажуть назву…» ви дізнаєтесь про вулиці Києва, найменування яких налаштовують нас на гарний лад та несуть позитив. А ще - про вуличні рекорди, музей однієї вулиці та постаті яких жінок потрапили на вказівники київських вулиць.
Видання адресоване всім, хто любить Київ.
Місто Куала-Лумпур обране 20-тою книжковою столицею світу через великий акцент на інклюзивній освіті, розвиток освіченого суспільства та доступне читання для всіх верств населення.
Феномен Києва в тому, що він гарний не тільки, так би мовити, «вживу». Багато письменників, поетів, драматургів, на основі побачених принад багатовікового міста, створили свої твори. Одні захоплювалися архітектурними формами, інші милувались зеленими схилами столиці, а хтось любив побувати в людних місцях, щоб потім згадати в своїх творах цікаві історії, почуті від купців десь на Подолі.
Запрошуємо до бесіди про книги!
В 2020 році виповнилось 129 років від дня народження видатного вченого, математика, геофізика, астронома, академіка Отто Юлійовича Шмідта (30.09.1891-07.09.1956).
Інформаційно-бібліографічний відділ нашої бібліотеки підготував бібліографічну довідку, яка присвячена життю цієї видатної особистості.
Уже майже сто років існує Український вільний університет (УВУ) – єдина україномовна альма-матер за межами України з українською мовою навчання.
Чому українські діячі за кордоном вирішили створити український університет у Західній Європі? Як змінювалась місія УВУ залежно від історичних подій? Чи залишився університет українським осередком в Європі? Про це коротко дізнаєтесь із покажчика «Український вільний університет – «територія свободи» та осередок української свідомості».
Хто такі чумаки та чим вони займалися? Якщо козацтво оберігало наші землі зі зброєю, кобзарі оживляли духовне пробудження за допомогою кобзи й пісні, то чумаки тримали економічні важелі. Ми незаслужено забули унікальний і споконвічно український промисел, котрий століттями формувався на нашій землі й став своєрідною автономією з власними законами, ієрархією влади, фольклором тощо
Пропонуємо ознайомитись із кількома цікавими фактами, які, можливо, заохотять читача до подальшого вивчення теми.
Макс Левчин. Історія успіху: інформаційна пам’ятка / укл. Н. Бурсова, ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2022. – 5 С.
Пропонуємо до Вашої уваги пам'ятку з циклу «Особистості, які прославили наше місто» «Макс Левчин. Історія успіху», яку підготував інформаційно-бібліографічний відділ нашої бібліотеки.
Мілла Йовович. Шлях до зоряної кар'єри: інформаційна пам’ятка / укл. Н. Бурсова, ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2022. – 5 С.
Пропонуємо до Вашої уваги другу пам'ятку з циклу «Особистості, які прославили наше місто» «Мілла Йовович. Шлях до зоряної кар'єри».
Валерій Лобановський. Геніальний футбольний скульптор : інформаційна пам’ятка / укл. Н. Бурсова, ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2022. – 5 С.
Пропонуємо до Вашої уваги третю пам'ятку з циклу «Особистості, які прославили наше місто» «Валерій Лобановський. Геніальний футбольний скульптор».
Ян Кум. Мільярди на розмовах: інформаційна пам’ятка / укл. Н. Бурсова, ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2022. – 5 С.
Пропонуємо до Вашої уваги третю пам'ятку з циклу «Особистості, які прославили наше місто» «Ян Кум. Мільярди на розмовах».
Щорічно українські вчені створюють чимало винаходів, однак вони змінювали світ і в минулому. Для перерахунку всіх імен українських вчених не вистачило б тисячі сторінок, тому зупинимось на декількох епохальних винаходах наших співвітчизників, завдяки яким наш світ змінився на краще.
Пропонуємо до Вашої уваги онлайн огляд бібліографічної довідки «Винаходи, які українці подарували світові», яку підготував інформаційно-бібліографічний відділ нашої бібліотеки.
Інформаційна пам’ятка розповідає про подвижника української музейної справи та дослідника українського мистецтва Данила Щербаківського.
В інформаційній пам’ятці ви знайдете підбірку творів, в яких художньо або документально описуються події Революції Гідності.
Календар українських письменників-ювілярів на І-ІV квартал 2023 року.
Пропонуємо ознайомитися з книгами, які стали класикою української літератури, а у 2023 році святкують свої ювілеї. Давайте разом пригадаємо та перечитаємо шедеври української літератури. Вони того варті!
Софія Яблонська. Життя як мандри: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Інформаційна пам'ятка присвячена тревел-«блогерці» з минулого століття - Софії Яблонській.
Поява великої кількості фемiнiтивів в українській мові показує: українки активно залучені до всіх суспільних процесів, у всі сфери діяльності, а наша мова – жива і розвивається. А ще – це наша мовна частина боротьби за українську ідентичність, ще один крок відмежування від усього імперського, що тяжіло над українцями протягом століть. То чому ж викликає стільки суперечок щодо вживання фемінітивів?
Алла Горська: запалюючи інших, згоріла сама: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Запрошує ознайомитись з інформаційною пам'яткою, яка присвячена українській художниці-шістдесятниці Аллі Горській, чиє ім'я стало символом боротьби з політичними репресіями, а її смерть - загадкою, котру не розкрили досі.
«У лабіринті мудрих книг»
За мудрістю не потрібно ходити далеко. Всім давно відомо, що найбільше її – у книгах. З них завжди можна почерпнути перевірені століттями вічні істини. Пропонуємо бібліографічний огляд «У лабіринті мудрих книг». Ми впевнені, що на полицях справжніх книголюбів точно має знайтися місце бодай для однієї із цих книжок.
Фінансова підтримка ветеранського бізнесу: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Запрошує ознайомитись з інформаційною пам'яткою, яка присвячена питанню фінансової підтримки ветеранського бізнесу, яку здійснює платформа розвитку ветеранських можливостей – Український ветеранський фонд.
Гуляючи знайомими вулицями Києва, ми навіть не підозрюємо, що багато назв місцевостей походять від річок, що були сховані під землею або взагалі зникли. І їх було так багато, що Київ цілком міг би зрівнятися з Венецією. Насправді, ці стародавні ріки зовсім не пропали, вони все ще дзюрчать в надрах міста. І ходимо ми буквально над водою.
Мета бібліографічного списку – нагадати мешканцям Києва про багатовікову історію столичних річок та привернути увагу до проблеми екології водойм столиці.
Микола Костомаров : інтелектуал із незламною волею: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Інформаційна пам’ятка містить короткий опис біографії Відомий український історик, видатний етнограф, яскравий публіцист, талановитий письменник і, безумовно, великий патріот своєї батьківщини. М. Костомаров . Додано короткий перелік книг про відомого історика,чиє ім’я носить наша бібліотека.
Іван Марчук: секрети геніальності: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Інформаційна пам'ятка присвячена одному з найвідоміших українських художників сучасності, який створив тисячі полотен та винайшов власну техніку – пльонтанізм.
Два імені - одна доля: зоряний шлях Юрія Кондратюка: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Навряд чи знайдеться в історії космонавтики людина, біографія якої була б такою загадковою і містила б так багато незрозумілого, як життя чоловіка, який увійшов у науку під ім'ям Юрія Васильовича Кондратюка.
«Дві пристрасті Бориса Мозолевського»
Дві пристрасті Бориса Мозолевського: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Інформаційна пам'ятка присвячена поету-археологу, чия поезія глибока, як небо України.
Більше працював, ніж жив… Життєвий і творчий шлях Бориса Грінченка: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Інформаційна пам'ятка, яка розповідає про життєвий і творчий шлях Великого Просвітителя.
Українка по духу. Софія Русова - реформатор національної системи освіти і виховання: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. - 2 С.
Інформаційна пам'ятка присвячена українському педагогу, громадському і культурному діячу, чиє життя є яскравим приклад життя справжньої української просвітниці.
Григорій Верьовка. Життя у пісню перелив: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Інформаційна пам'ятка присвячена талановитому хормейстеру, диригенту, композитору і досліднику українського музичного фольклору, який спирався у своїй творчості на традиції народного співу та на носіїв цієї традиції.
Іван Котляревський - Коперник українського слова: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Впізнаєте? Екскурс у біографічні довідки замаскованих письменників сучукрліту : бібліографічний огляд / укл. Н. Бурсова; ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – Київ, 2023. – 32 с.
Знаєте, хто така Ірина Чернова? А про Владиславу Кучерову чули? А чи знали ви, що Артем Чех – насправді не Чех, а Артем Чапай – зовсім не Артем?
Ви будете здивовані, але ці люди вам добре знайомі. Тільки під іншими іменами. Що приховують у собі псевдоніми українських письменників та яка історія їх виникнення? Розкриваємо таємниці псевдонімів українських письменників та розповідаємо, навіщо авторам відомих творів переховуватись під чужими іменами.
Таблиці її життя. Любов Борисівна Хавкіна: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
«…Тобі, мистецтво, шлю поклін…» Максим Рильський: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
«Я вас люблю за те, що ви дерева… : унікальні зелені пам’ятки Києва»: бібліографічна довідка / укл. Н. Бурсова; ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 16 с.
Київ поступово втрачає славу найзеленішої європейської столиці. За 70 років масиви лісопарків міста скоротилися на третину. Із будівельним бумом все частіше йдуть під сокиру не лише крихкі тополі, а й віковічні дуби, буки та липи, що охороняються законом. Погодьтеся, що одна справа зрубати просто дуба, а інша – дуба, під яким сидів Шевченко.
Перлина українського театру Марія Заньковецька: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2023. – 2 С.
Календар українських письменників-ювілярів на І-ІV квартал 2024 року.
Виходить на початку кожного місяця.
«єВідновлення» : програма державної допомоги для власників житла, пошкодженого або зруйнованого через бойові дії: інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
«Павло Вірський - реформатор української хореографії» : пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
Видавнича діяльність бібліотеки ім. М. Костомарова в 2023 році : огляд видань / укл. Н. Бурсова; ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – Київ, 2024. – 16 с.
Пропонуємо вашій увазі огляд бібліографічних видань, підготовлених працівниками інформаційно-бібліографічного відділу нашої бібліотеки в 2023 році. Тематика видань різноманітна, не втрачає актуальності з часом. Маємо надію, що стане в нагоді бібліотечним фахівцям та зацікавить широке коло читачів.
Пухнасті символи незламності : інформаційна пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – Київ, 2024. – 2 С.
Під час війни пухнастики страждають не менше за людей, а хтось навіть проявляє справжній героїзм і дива виживання. Пропонуємо пригадати українських котиків, про яких дізнався увесь світ з початку повномасштабної війни в Україні.
Святий був його духовний світ. Валерій Марченко : пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
Загадкова літера в українській абетці : пам’ятка / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – Київ, 2024. – 2 С.
Малі форми популяризації бібліотечного фонду : пам’ятка з циклу «Сучасна бібліотека від А до Я. Підвищення фахового рівня працівників» / укл. Н. Бурсова; ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – Київ, 2024. – 20 с.
Серед форм і методів роботи бібліотеки, спрямованих на популяризацію книжкового фонду широко використовуються і малі форми роботи, які під силу навіть невеликій бібліотеці. Це: перегляд літератури, огляд літератури, бесіда, в тому числі онлайн.
Тож, плекаймо кваліфікованого читача, виховуючи його читацьку культуру.
Мовне віддзеркалення війни (військовий сленг) : пам’ятка / укл. Н. Бурсова; ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – Київ, 2024. – 16 с.
Одним із феноменів війни є те, що вона вплинула на мову. Російське вторгнення в Україну спричинило новий сплеск словотвору. Військовий сленг є важливим елементом внутрішнього спілкування у військовій справі. Він дозволяє оперативно реагувати на будь-які ситуації, створюючи унікальну спільноту серед військовослужбовців.
Вони любили й знали Київ (брати Малакови) / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
Пропонуємо до вашої уваги третю пам'ятку із циклу «Нові імена на мапі Шевченківського району», яка присвячена видатним діячам культури: художнику Георгію Малакову та його молодшому брату історику та краєзнавцю Дмитру Малакову, які залишили вагомий слід в історії нашого міста.
Книжкові виставки як напрямок бібліотечної діяльності : пам’ятка з циклу «Сучасна бібліотека від А до Я. Підвищення фахового рівня працівників» / укл. Н. Бурсова; ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – Київ, 2024. – 44 с.
Книжкова виставка – це своєрідна візитна картка кожної бібліотеки, за якою оцінюють і якість фонду, і стиль її роботи. Як же зробити традиційні для бібліотеки книжкові виставки цікавими для читачів? Якими вони мають бути? Як сформувати і оформити книжково-ілюстративну експозицію, щоб розкрити фонди бібліотеки?
Методичні рекомендації містять інформацію щодо класифікації книжкових виставок, основних етапів їх організації та створення. Знайомлять із традиційними та новими типами книжкових виставок.
Видання розраховано на допомогу бібліотечним фахівцям.
Брати Фузики - колишні господарі Нивок / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
Пропонуємо до вашої уваги четверту пам'ятку із циклу «Нові імена на мапі Шевченківського району». Пам'ятка присвячена історії становлення й розвитку столичного мікрорайону Нивки, а також її колишнім господарям.
Столичний мікрорайон Нивки вважається ідеальним місцем для тих, хто втомився від великого міста, проте хоче швидко до нього дістатися. Тут є все: і приватні будинки з городами, і багатоповерхівки, і парки, і сквери. Але чи завжди тут так було? Навіть корінні кияни часто не знають, що тут був жіночий монастир, колонія для малолітніх злочинців, а сам район міг називатись Фузиківкою.
«Невмирущі цінності : пам’ятки української літератури»
Невмирущі цінності : пам’ятки української літератури / укл. Н. Бурсова; ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – Київ, 2024. – 28 с.
Літературні пам'ятки України-Русі, безперечно, належать до культурної скарбниці людства. Вони не лише відображають багату історію та культуру українського народу, а й мають велике значення для світової літератури в цілому.
Таким чином, літературні пам'ятки України-Русі заслуговують на визнання та захист як надзвичайно важливі складові культурної спадщини людства.
Пухнастий Київ: де в столиці можна зустріти пухнастих котиків / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
А ви звертали увагу на те, скільки котиків причаїлося на вулицях нашої столиці? Це і пам’ятники, і скульптури, і маскарони, мурали і графіті… Коли точно в Києві почали з'являтися пухнастики, не знає ніхто. Здається, вони мешкали у нашому місті завжди.
Під час запропонованої інформаційної подорожі ви дізнаєтеся про різних котиків: диких і приручених, смішних і містичних, мудрих і грайливих. Всі ці пухнасті красені живуть у різних районах Києва, дуже люблять фотографуватися та чекають до себе в гості. То ж бажаємо вам пізнавального мурнявного перегляду!
Літературні коти / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
Коти завжди були улюбленцями письменників і доволі часто ставали героями книг. Інформаційна пам'ятка пропонує читачам зануритися у світ літературних пригод та дізнатися більше про літературні твори, присвячені цим неперевершеним муркотунам.
Секрети мистецтва ілюстрації : бібліографічний список / укл. Н. Бурсова; ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківсько району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – К., 2024. – 44 с.
Книга – це не лише носій інформації. З давніх-давен книги були справжніми зразками мистецтва завдяки майстерно виготовленим палітуркам і вишуканому художньому оформленню. Сьогодні книжкова ілюстрація нікуди не зникла. Вона просто набула нових форм.
Чи подобається сучасна техніка виконання читачам? Кого із художників-ілюстраторів знають наші діти? Чи актуально це взагалі?
Зелений Клин: Нова Україна на Далекому Сході / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
Пропонуємо до вашої уваги п'яту пам'ятку із циклу «Нові імена на мапі Шевченківського району». Пам'ятка присвячена історії заселення українцями землі Далекого Сходу.
Борець за українську державність на Далекому Сході. Юрій Глушко / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
Шоста пам'ятка із циклу «Нові імена на мапі Шевченківського району» присвячена історії долі видатного діяча українського руху на Далекому Сході Юрія Глушка-Мови, людині, яка свого часу була на вістрі політичного життя Приамур’я та Уссурійського краю, прем’єр-міністру далекосхідного українського уряду.
Ґарет Джонс: той, хто казав правду / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
Сьома пам’ятка із циклу «Нові імена на мапі Шевченківського району» розповідає про відважного валлійського журналіста, який першим у західній пресі відкрито заявив про страшний злочин кремля – фізичне знищення українців голодом у 1932-1933 роках.
Бібліотечний урок – крок до читача: пам’ятка з циклу «Сучасна бібліотека від А до Я. Підвищення фахового рівня працівників» / укл. Н. Бурсова, ред. Н. Жаборовська ; ЦБС Шевченківського району, Бібліотека ім. М. Костомарова. – Київ, 2024. – 48 с.
В умовах реформи НУШ й інформатизації освіти особлива увага приділяється вихованню в учнів інформаційної культури, формуванню системи бібліотечно-бібліографічних знань. Перед сучасним бібліотекарем стоїть завдання закласти в кожній дитині основи незалежного користувача бібліотекою, знайти такі дидактичні засоби, які б перетворили кожну зустріч з бібліотекою й новими знаннями про неї в одне з приємних занять.
Даний матеріал представляє собою поради та досвід проведення уроків формування бібліотечно-бібліографічних знань, виховання інформаційної культури учнів.
Адресовано вчителям та бібліотекарям.
Не дав зганьбити українську військову честь. Всеволод Петрів / укл. І. Хоменко ; ЦБС Шевченківського району, Інформаційний центр «Бібліотека ім. М. Костомарова». – Київ, 2024. – 2 С.
Українська революція 1917-1921 рр. була фантастичним часом, який кардинально змінив історичне обличчя України. Просто на очах із небуття Російської імперії відроджувалася вільна Українська держава зі своїми інституціями, мовою, державними символами, культурними та історичними традиціями. Так само на очах творилося українське військо, готове захищати цю державу від ворогів. І біля витоків цього війська стояв один із тих, кого ми нині називаємо військовою елітою Української революції - генерал-хорунжий армії УНР Всеволод Петрів.
Звертаємо Вашу увагу, що останні видання зараз презентовані в
гаджеті "Наші видання" ⬇⬇⬇(внизу блога)⬇⬇⬇
дякую класний календарик, і програмка класна
ВідповістиВидалити