Блоґ бібліотеки імені М. Костомарова ЦБС Шевченківського району м. Києва

Ми підтримуємо всіх, хто отримує задоволення від читання і намагається вчитися все життя

Наші видання

Однією із функцій інформаційно-бібліографічного відділу, який є складовою частинкою нашої бібліотеки, є не тільки забезпечити вільний доступ громадян до інформації, але й бути постійно в курсі нагальних потреб користувачів.

Для цього регулярно проводяться опитування серед керівників шкіл та вчителів, які працюють за індивідуальними програмами, працівників відділів та управлінь райдержадміністрації, окремих груп читачів для виявлення абонентів групової та індивідуальної інформації.
Але особливими і завжди очікуваними серед відвідувачів і користувачів бібліотеки є наші бібліографічні видання.

Маємо надію, що завдяки Bloggеr і Ви, дорогі й улюблені відвідувачі нашої сторіночки, зможете використовувати цю інформацію в своїй роботі.
Викладаємо, в прямій хронології, основну нашу продукцію за останні 4 роки.
Будемо вдячні за посилання на цей блог!


В покажчику «Мудрість батьківської влади (педагогічна культура батьків : правила і тонкощі)» зібрано матеріали про роль батьків у вихованні найдорожчого скарбу кожного народу – наших дітей.
Видання адресоване всім тим, хто причетний до виховання дітей та молоді. Він допоможе батькам, які відчувають гостру нестачу педагогічних знань, поглибити свої знання з педагогіки, психології та основ сімейного виховання, а вчителям та вихователям - поповнити методичні скарбнички. 

Освіта за кордоном : вебліографічний список, в якому подається корисна інформація про сайти, що допоможуть навчатись за кордоном. Для наших співвітчизників отримання освіти за кордоном давно перетворилося з мрії у реальність. 
Багато хто зрозумів, що навчання за кордоном — це не тільки диплом світового рівня, якість знань і прекрасне володіння іноземною мовою, а й блискучі перспективи для кар'єри. З кожним роком все більше українців їдуть на навчання в різні країни.

Е-урядування є одним з інструментів розвитку інформаційного суспільства, який сприяє створенню умов для відкритого і прозорого державного управління. Від його впровадження, в першу чергу, виграють ті споживачі державних послуг, які претендують на послуги видачі дозволів та реєстрації; «змішаного» рівня регулювання адміністративних повноважень та ті, що потребують комплексної за змістом послуги. 
За умови електронного урядування користувач має можливість звертатися до одного державного «базового» органу влади для отримання послуги від усіх «пов'язаних» з «базовим» органів влади. 
Вебліографічний список «Послуги в системі електронного урядування, доступ до яких надається в бібліотеці ім. М. Костомарова» адресований всім, хто крокує в ногу з часом і цікавиться послугами е-урядування національного та регіонального рівнів.

Енергозбереження – не мрія, а веління часу
Сьогодні, коли всі види енергоресурсів дорожчають, викопне паливо вичерпується та дуже збільшується його споживання завдяки високій енергоємності української економіки, проблема енергозбереження стала однією з найактуальніших. Ця тема викликає інтерес не тільки у держави та власників бізнесу, а також у представників простих домогосподарств.
Важливо пам'ятати, що енергозбереження включає в себе не тільки економію коштів, а ще й економію природних багатств. Саме принцип турботи про природу і про майбутні покоління зможе сформувати культуру енергозбереження, яка повинна увійти в кожен дім і в кожну квартиру.
Бібліографічний список не є вичерпним описом даної теми, а ґрунтується на тих матеріалах, що є в бібліотеці. Він адресований всім тим, хто дбає про майбутнє і робить свій вибір на користь енергозбереження.

«Сонце, що проганяє зиму з людського обличчя»
Останнім часом українці живуть в умовах постійного стресу. Всі перезавантажені негативною інформацією, яка викликає депресивний стан та тривогу. На думку психоаналітиків, це несе серйозну небезпеку для здоров’я, створюючи «етап тривожного очікування», коли людина не в силах вплинути на хід подій, але передбачає їх небажаний розвиток. Такий пригнічений стан дуже негативно відбивається на психіці, а отже, підриває здоров’я.
Шановні друзі! Відірвіться від безрадісних новин, візьміть в руки наш бібліографічний список «Сонце, що проганяє зиму з людського обличчя» і доброзичливо налаштуйтеся на позитивне світобачення.
Бібліографія подана в алфавітному порядку та частково анотована, в кінці списку – «Гумор у словнику».
Список не є вичерпним описом даної теми, а ґрунтується на тих матеріалах, що є в бібліотеці.

"Сто книг, які потрібно прочитати, щоб зрозуміти себе і епоху"
Сім чудес світу створили люди. Та є ще одне, не менш дивовижне. Воно відоме всім, але ми так звикли до нього, що рідко замислюємося над його цінністю. Це - книга! Книга - скарбниця людського досвіду, накопиченого тисячоліттями.
За словами великого українського поета Дмитра Павличка: "У книги люди, наче бджоли в соти, знесли духовний, чародійний мед..."

В довідці "Сто книг, які потрібно прочитати, щоб зрозуміти себе і епоху" ми подаємо інформацію про 100 книг, які на нашу думку слід прочитати, щоб краще зрозуміти історичні явища, суспільне буття в ту чи іншу епоху, звичайно ж, не претендуючи на вичерпність та повноту переліку імен та творів. Всі ці книги в тому числі й інших видань, є в бібліотеках Шевченківського району. Більшість з них знайома Вам зі шкільного курсу літератури, але ми маємо надію, що ознайомившись з запропонованими книгами, Вам захочеться ще раз вчитатись в ці твори, адже кожна книга має свою душу і відкриває її лише уважному і наполегливому читачу.

Коротку інформаційну пам'ятку «Життя з чистого аркуша: вимушеним переселенцям неоголошеної війни» підготовлено для наших співгромадян зі Сходу країни, які знайшли тимчасовий прихисток в місті Києві.

Шорт-лист «Автора! Автора!» зібрав сайти та персональні сторінки деяких сучасних письменників світу.

                                         «Черубіна де Габріак»
Літературна містифікація виникла певно разом з літературою. У різні часи ставлення до цього явища було різним. На початку нашої ери підробка була окремим літературним жанром, що допомагав вирішувати складні проблеми стилю. Зручною для містифікаторів була доба Середньовіччя, де поняття авторства взагалі не існувало. Нова потужна хвиля містифікацій виникла у ХVІІІ ст., коли загострилась увага до національного коріння.

Бібліографічний нарис складено на основі бібліографічних джерел та інтернет-ресурсів. Видання адресовано широкому колу користувачів.

Список адресований не лише модницям та студентам профільних закладів. Сподіваємося, що в нашому виданні ви знайдете якусь цікаву ідею і згодом вдало нею скористаєтесь. Можливо, це надихне Вас на творчі експеременти зі своїм стилем, допоможе не заплутати в дизайнерських тенденціях. 

Список не є вичерпним описом даної теми, а ґрунтується на матеріалах, що є в бібліотеці. При підготовці видання використані матеріали з бібліографованих джерел та інтернет-ресурсів (див. посилання в тексті). Матеріал в списку розташований за розділами. Бібліографія подана в алфавітному порядку.
Патріотизм (від грецького «патріс») – це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу. Але в умовах українських реалій, коли багато речей викликають у суспільстві негативне ставлення, виховувати справжніх патріотів дуже складно. 

Інформаційний список стане в нагоді вчителям, вихователям та батькам, на яких покладено обов’язок – виростити дітей справжніми громадянами та патріотами своєї країни. При підготовці видання використані матеріали інтернет- ресурсів (див. посилання в тексті)


Пропонуємо Вашій увазі другий випуск з циклу «Літературні містифікації» – вебліографічний нарис «Ромен Гарі: «Я не правильно розіграв свої карти». Видання адресовано широкому колу користувачів.

Біографія Ромена Гарі сама по собі читається як захоплюючий пригодницький роман. Він – французький письменник російсько-єврейського походження, літературний містифікатор, кінорежисер, військовий, дипломат, який двічі отримав Гонкурівську премію (1956, 1975 р.!) під іменем Еміля Ажара.

Що таке доброта? Доброта – це уміння радіти і співчувати, відгукуватися на проблеми інших, тримати свою душу відкритою, це прагнення до взаємодопомоги. Роблячи добрі справи безкорисливо, ми змінюємо світ, покращуємо комусь життя і самі стаємо духовно чистішими.

Вчителям та батькам потрібно привчити молоде покоління опанувати науку добра, бачити безліч можливостей для прояву допомоги, співпереживання, співчуття, милосердя, допомогти дітям осягнути, що значить бути добрим.

«Екологічна пам'ятка»

Природа в небезпеці, але ще все можна виправити. Кожен з нас повинен навчитися розуміти, поважати і цінувати все живе, що оточує нас. Необхідно лише усвідомити, що будь-яка травинка, жучок або жаба має таке ж право на життя, як і будь-хто з нас. Потрібно зробити все необхідне, щоб поліпшити екологію нашої планети. 

Від кожного з нас залежить, чи збережуться в майбутньому такі необхідні нам ліси, луки та річки з їх різноманітним світом рослин і тварин: адже вони оздоровлюють не тільки навколишнє середовище, але і душі людей.

Третій випуск з циклу «Літературні містифікації» – вебліографічний нарис «Авторство і гра в українській літературі». Видання адресовано широкому колу користувачів.
З кожним днем у світі набирає популярності гра Pokemon Go, головна мета якої полягає у тому, щоб спіймати найбільшу кількість так званих покемонів. Спеціалісти у галузі психології не розділяють ентузіазму прибічників Покемонів і мають на це певні пояснення.

Інформаційна пам’ятка «Покемон. Хто це?» адресована батькам, вчителям та всім, хто цікавиться даним питанням.
Як захистити себе в Інтернеті і свою сторінку від шахраїв, спамерів і іноземних шпигунів допоможуть наші поради.

Більшість з нас підозрює, що між хлопчиками і дівчатками дійсно є деякі розбіжності, які виходять за рамки соціокультурного впливу. Які ж ці відмінності, і як вони впливають на виховання? 

Кого важче виховувати: хлопчиків чи дівчаток? Чим виховання хлопчика відрізняється від виховання дівчинки, і чи існує взагалі ця різниця? Чи потрібні різні методи виховання і в чому їх відмінності? Це дійсно складні питання, на які немає простих однозначних відповідей.


З 1993 року наша бібліотека носить ім’я видатного історика, поета-романтика, мислителя, громадського діяча Миколи Івановича Костомарова. Інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки було створено 3 покажчики-персоналії, присвячених цій неповторній особистості.

В травні 2017 року Миколі Івановичу Костомарову виповнюється 200 років від дня народження. До цієї ювілейної дати пропонуємо Вам 4-й випуск біобібліографічного покажчика.


«Кривава ціна українського хліба»
Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1932-1933 років все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Пропонуємо Вашій увазі інформаційну пам’ятку, присвячену вшануванню жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Сьогодні, у період розвитку мобільного зв’язку, такий вид спілкування як листування, на жаль, майже згас. Люди все менше надсилають вітальні листівки і листи, написані від руки, але хіба можна вкласти щире побажання в SMS, відкрити свої почуття і душу через Інтернет?

Це призвело до занепаду навичок розвитку зв’язного мовлення. Оскільки ми живемо в діловому комунікативному світі, напевно, є сенс згадати епістолярний стиль письма.


«Під небом країни сакури»
Японія – країна з дуже давніми й непорушними традиціями, які чітко дотри-муються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр "кабукі" і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все - в оточенні надсучасних нанотехнологій!

Твори талановитих поетів та письменників: Акутогави Рюноске, Ібусе Масудзі, Ясунарі Кавабати, Кобаясі Кютзо, сучасного і дуже модного серед молоді Харукі Муракамі представлені на різноманітних книжкових виставках бібліотек району.

«Їм личить корона»
Сучасні жінки, переможниці конкурсу "Киянка року" – дуже різні, але їх об’єднує велика відповідальність та любов до своєї країни, до своєї праці, до людей. Своїм теплом вони зігрівають близьких та рідних, роблять життя яскравішим. 

В біобібліографічному нарисі "Їм личить корона" знайомимо з жінками Шевченківського району – переможницями конкурсу "Киянка року" 2009-2016 рр.


У 2018 році державна підсумкова атестація в старшій школі відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО.

Пропонуємо пам’ятку, яка допоможе абітурієнтам при складанні ЗНО-2018.
Календар неформальних свят дає короткий огляд основних Всесвітніх та Міжнародних днів, які увійшли в культурне життя України та всього світу

Пропонуємо Вашій увазі «Календар неформальних свят, Всесвітніх та Міжнародних днів», який дає короткий огляд основних свят та днів, які увійшли в культурне життя України та всього світу. 

Незалежно від того, як Ви відноситесь до неформальних свят, бажаємо Вам радіти кожному дню, вміти любити навколишній світ і поважати право інших людей жити щасливим життям в світі без війни.Пропонуємо Вашій увазі експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг». Маємо надію, що ці видання Ви використаєте під час підготовки експрес-виставок, бесід, обговорень з читачами. 

Вісім культових книг, які ніхто не хотів видавати. Далеко не до всіх знаменитостей визнання приходило відразу. Навіть великий талант автора – це ще не гарантія того, що книгу відразу же видадуть. 

Багатьох письменників доля добряче випробовувала на міцність перед тим, як нагородити славою, багатством і любов’ю читачів. Давайте згадаємо культові твори, які довгий час видавці не хотіли друкувати.


Другий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг». 

Давайте згадаємо письменників і письменниць, які увійшли в історію авторами одного роману, незалежно від того, написали вони ще щось або обмежилися єдиною книгою. Цікаво, що майже всі твори отримали свою неповторну екранізацію.«Літа на зиму повернули, або Що нового в пенсійній реформі»

Світ старіє. Кількість літніх людей зростає. Зростає і відповідальність суспільства, яке має забезпечити гідну старість своїм громадянам. Недаремно День людей похилого віку відзначається восени, нагадуючи всім, що попереду зима. І не лише як пора року, а й як нелегка пора життєвих випробувань для кожного з нас.

Третій випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг».

Багато знаменитостей розпочинали свій шлях до визнання та слави не цураючись різної роботи. Це стосується і письменників. 

Давайте разом зазирнемо до трудових книжок майстрів пера та слова і дізнаємось, які ж професії вони встигли опанувати перед тим, як стали відомими.Пропонуємо Вашій увазі «Календар неформальних свят, Всесвітніх та Міжнародних днів» на ІІІ квартал, який дає короткий огляд основних свят, що увійшли в культурне життя України та всього світу. 

Він покликаний нагадати, яким барвистим і різнобічним може бути кожен день, як багато на світі цікавих тем і проблем і на що варто звернути увагу.Суперечки про те, що краще – фільм або книга, не вщухають з дня першої екранізації. Але зіткнення рядових фанатів кінематографу і шанувальників друкованого слова виглядають дріб'язковою сваркою, коли в бій вступають професіонали своєї справи. Письменники незадоволені екранізаціями завжди, різняться тільки причини.

Четвертий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» пропонує познайомитись з письменниками, які залишились розчарованими екранізаціями свої книг.Література для письменника – найважливіша справа. Та навіть справжні фанати свого ремесла мають додаткові заняття, які допомагають відволіктися, відпочити й на певний час змінити рід діяльності. Багато іменитих літераторів не могли уявити своє життя без улюбленого хобі. У когось воно було цілком безпечним, у когось – екстравагантним. 

П'ятий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» розповідає про цікаві хобі відомих поетів та письменників.


Пропонуємо Вашій увазі «Календар неформальних свят, Всесвітніх та Міжнародних днів» на ІV квартал, який дає короткий огляд основних свят, що увійшли в культурне життя України та всього світу. 

Він покликаний нагадати, яким барвистим і різнобічним може бути кожен день, як багато на світі цікавих тем і проблем і на що варто звернути увагу.«Турне найцікавішими онлайн-ресурсами про сучасну українську культуру»

Запрошуємо відвідати онлайн-ресурси, які стануть гарним орієнтиром для всіх, хто цікавиться сучасною українською культурою.


Трагедія, яка сталась у Керченському коледжі, спонукала нас підготувати цю пам’ятку. Це поради, як поводитися якщо у нападника вогнепальна чи холодна зброя, як захистити себе, коли організовано підпал, а також як реагувати на інформацію чи попередження про напад.

«Книга ціною життя»

Шостий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг».

Що ви знаєте про французького письменника Жана-Домініка Бобі? Будучи паралізованим, він спілкувався за допомогою методу, заснованого на морганні єдиною повікою, якою він міг управляти. Завдяки цьому способу він «наморгав» цілу книгу у 140 сторінок. Книга вийшла під назвою «Скафандр і метелик» і стала бестселером. Відомому українському привітанню-гаслу «Слава Україні» за різними історичними свідченнями, вже майже сто років. А ви знаєте, як з'явилося вітання «Слава Україні»?   Сьогодні більшість з нас покладаються на інтернет та смартфони. Потрібну адресу легше знайти завдяки Google/maps, номери збереже телефонна книга, а про дні народження нагадає сповіщення у Facebook. Замість того аби порахувати числа в голові, тепер відкрити калькулятор, а потрібну інформацію лише загуглити, а ні перенапруження та згадати самотужки.

Інформаційна пам'ятка з циклу «Школа безпеки», покликана нагадати про елементарні правила захисту від токсичного впливу мережі.Іноді здається, що всі знамениті письменники - це такі старі люди, які пізнали мудрість життя і проводять дні у безтурботному спокої та пошуку слів для нової книги. Ми забуваємо про те, що вони - звичайні люди, а значить, ніщо людське їм не чуже.

Сьомий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» розповідає про те, якими дивацтвами прославилися наші улюблені письменники.Де тільки не відвідує письменників натхнення. Іноді вони пишуть свої найкращі твори, перебуваючи в місцях, не надто сприятливих для приходу музи. Однак, позбавлення волі не завадило з’явитися на світ багатьом відомим творам. Як не дивно, але книги, написані у в'язниці, завойовують популярність серед читачів у всьому світі.

Представляємо 8-ий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг». Він розповідає про найвідоміші книги, створені письменниками під час перебування в місцях позбавлення волі.


Суспільство повинно сприймати людей з інвалідністю не як людей, яким потрібна особлива опіка в ізольованих умовах, а як таких, що мають жити поміж нас, бути потрібними суспільству.

Бібліографічний список «День народження є у кожного» направлений на формування толерантності серед населення, педагогічних працівників та учнів навчальних закладів, сприйняття людей з інвалідністю як повноцінних членів суспільства на прикладі відомих світових особистостей та провідних міжнародних компаній. Бібліографічний список також відображає можливості українського законодавства щодо впровадження інклюзивного навчання в закладах освіти.


Письменники бувають різні... Дев'ятий випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» присвячений письменникам, які віддають перевагу усамітненню, заради своєї роботи.«Відомі письменники-шпигуни»

Представляємо 10 випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг», який розповідає про те, як творчі люди змогли поєднувати в собі професію письменника та шпигуна.
«Як зареєструвати Молодіжну громадську організацію?»

Ти активна, ініціативна, амбітна молода людина? Ти шукаєш власний шлях? Якщо тебе цікавить волонтерський рух і ти точеш зробити щось добре для людей, що потребують допомоги, або для свого міста чи навіть для всієї планети? Тоді ця пам’ятка для тебе!

«Позашкільна освіта – навчання, яке виходить за межі уроку та підручника»

Позашкільна освіта – це здійснення юнацької мрії, розвиток здібностей, можливість самореалізації чи позбавлення дитинства?


Деякі літератори вдавалися до вельми незвичайних хитрощів для підвищення працездатності, долаючи муки творчості різними способами. 11 випуск експрес-досьє з циклу «Цікаві факти з життя письменників і книг» познайомить вас із деякими із них.


Звертаємо Вашу увагу, що останні видання зараз презентовані в гаджеті "Наші видання" ⬇⬇⬇(внизу блога)⬇⬇⬇


Більше бібліографічної продукції тут1 коментар: