Блоґ бібліотеки імені М. Костомарова ЦБС Шевченківського району м. Києва

Ми підтримуємо всіх, хто отримує задоволення від читання і намагається вчитися все життя

Наші видання

Однією із функцій інформаційно-бібліографічного відділу, який є складовою частинкою нашої бібліотеки, є не тільки забезпечити вільний доступ громадян до інформації, але й бути постійно в курсі нагальних потреб користувачів.

Для цього регулярно проводяться опитування серед керівників шкіл та вчителів, які працюють за індивідуальними програмами, працівників відділів та управлінь райдержадміністрації, окремих груп читачів для виявлення абонентів групової та індивідуальної інформації.
Але особливими і завжди очікуваними серед відвідувачів і користувачів бібліотеки є наші бібліографічні видання.

Маємо надію, що завдяки Bloggеr і Ви, дорогі й улюблені відвідувачі нашої сторіночки, зможете використовувати цю інформацію в своїй роботі.
Викладаємо, в прямій хронології, основну нашу продукцію за останні 4 роки.
Будемо вдячні за посилання на цей блог!


В покажчику «Мудрість батьківської влади (педагогічна культура батьків : правила і тонкощі)» зібрано матеріали про роль батьків у вихованні найдорожчого скарбу кожного народу – наших дітей.
Видання адресоване всім тим, хто причетний до виховання дітей та молоді. Він допоможе батькам, які відчувають гостру нестачу педагогічних знань, поглибити свої знання з педагогіки, психології та основ сімейного виховання, а вчителям та вихователям - поповнити методичні скарбнички. 

Освіта за кордоном : вебліографічний список, в якому подається корисна інформація про сайти, що допоможуть навчатись за кордоном. Для наших співвітчизників отримання освіти за кордоном давно перетворилося з мрії у реальність. 
Багато хто зрозумів, що навчання за кордоном — це не тільки диплом світового рівня, якість знань і прекрасне володіння іноземною мовою, а й блискучі перспективи для кар'єри. З кожним роком все більше українців їдуть на навчання в різні країни.

Е-урядування є одним з інструментів розвитку інформаційного суспільства, який сприяє створенню умов для відкритого і прозорого державного управління. Від його впровадження, в першу чергу, виграють ті споживачі державних послуг, які претендують на послуги видачі дозволів та реєстрації; «змішаного» рівня регулювання адміністративних повноважень та ті, що потребують комплексної за змістом послуги. 
За умови електронного урядування користувач має можливість звертатися до одного державного «базового» органу влади для отримання послуги від усіх «пов'язаних» з «базовим» органів влади. 
Вебліографічний список «Послуги в системі електронного урядування, доступ до яких надається в бібліотеці ім. М. Костомарова» адресований всім, хто крокує в ногу з часом і цікавиться послугами е-урядування національного та регіонального рівнів.

Енергозбереження – не мрія, а веління часу
Сьогодні, коли всі види енергоресурсів дорожчають, викопне паливо вичерпується та дуже збільшується його споживання завдяки високій енергоємності української економіки, проблема енергозбереження стала однією з найактуальніших. Ця тема викликає інтерес не тільки у держави та власників бізнесу, а також у представників простих домогосподарств.
Важливо пам'ятати, що енергозбереження включає в себе не тільки економію коштів, а ще й економію природних багатств. Саме принцип турботи про природу і про майбутні покоління зможе сформувати культуру енергозбереження, яка повинна увійти в кожен дім і в кожну квартиру.
Бібліографічний список не є вичерпним описом даної теми, а ґрунтується на тих матеріалах, що є в бібліотеці. Він адресований всім тим, хто дбає про майбутнє і робить свій вибір на користь енергозбереження.

«Сонце, що проганяє зиму з людського обличчя»
Останнім часом українці живуть в умовах постійного стресу. Всі перезавантажені негативною інформацією, яка викликає депресивний стан та тривогу. На думку психоаналітиків, це несе серйозну небезпеку для здоров’я, створюючи «етап тривожного очікування», коли людина не в силах вплинути на хід подій, але передбачає їх небажаний розвиток. Такий пригнічений стан дуже негативно відбивається на психіці, а отже, підриває здоров’я.
Шановні друзі! Відірвіться від безрадісних новин, візьміть в руки наш бібліографічний список «Сонце, що проганяє зиму з людського обличчя» і доброзичливо налаштуйтеся на позитивне світобачення.
Бібліографія подана в алфавітному порядку та частково анотована, в кінці списку – «Гумор у словнику».
Список не є вичерпним описом даної теми, а ґрунтується на тих матеріалах, що є в бібліотеці.

"Сто книг, які потрібно прочитати, щоб зрозуміти себе і епоху"
Сім чудес світу створили люди. Та є ще одне, не менш дивовижне. Воно відоме всім, але ми так звикли до нього, що рідко замислюємося над його цінністю. Це - книга! Книга - скарбниця людського досвіду, накопиченого тисячоліттями.
За словами великого українського поета Дмитра Павличка: "У книги люди, наче бджоли в соти, знесли духовний, чародійний мед..."

В довідці "Сто книг, які потрібно прочитати, щоб зрозуміти себе і епоху" ми подаємо інформацію про 100 книг, які на нашу думку слід прочитати, щоб краще зрозуміти історичні явища, суспільне буття в ту чи іншу епоху, звичайно ж, не претендуючи на вичерпність та повноту переліку імен та творів. Всі ці книги в тому числі й інших видань, є в бібліотеках Шевченківського району. Більшість з них знайома Вам зі шкільного курсу літератури, але ми маємо надію, що ознайомившись з запропонованими книгами, Вам захочеться ще раз вчитатись в ці твори, адже кожна книга має свою душу і відкриває її лише уважному і наполегливому читачу.

Коротку інформаційну пам'ятку «Життя з чистого аркуша: вимушеним переселенцям неоголошеної війни» підготовлено для наших співгромадян зі Сходу країни, які знайшли тимчасовий прихисток в місті Києві.

Шорт-лист «Автора! Автора!» зібрав сайти та персональні сторінки деяких сучасних письменників світу.

                                         «Черубіна де Габріак»
Літературна містифікація виникла певно разом з літературою. У різні часи ставлення до цього явища було різним. На початку нашої ери підробка була окремим літературним жанром, що допомагав вирішувати складні проблеми стилю. Зручною для містифікаторів була доба Середньовіччя, де поняття авторства взагалі не існувало. Нова потужна хвиля містифікацій виникла у ХVІІІ ст., коли загострилась увага до національного коріння.

Бібліографічний нарис складено на основі бібліографічних джерел та інтернет-ресурсів. Видання адресовано широкому колу користувачів.

Список адресований не лише модницям та студентам профільних закладів. Сподіваємося, що в нашому виданні ви знайдете якусь цікаву ідею і згодом вдало нею скористаєтесь. Можливо, це надихне Вас на творчі експеременти зі своїм стилем, допоможе не заплутати в дизайнерських тенденціях. 

Список не є вичерпним описом даної теми, а ґрунтується на матеріалах, що є в бібліотеці. При підготовці видання використані матеріали з бібліографованих джерел та інтернет-ресурсів (див. посилання в тексті). Матеріал в списку розташований за розділами. Бібліографія подана в алфавітному порядку.
Патріотизм (від грецького «патріс») – це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу. Але в умовах українських реалій, коли багато речей викликають у суспільстві негативне ставлення, виховувати справжніх патріотів дуже складно. 

Інформаційний список стане в нагоді вчителям, вихователям та батькам, на яких покладено обов’язок – виростити дітей справжніми громадянами та патріотами своєї країни. При підготовці видання використані матеріали інтернет- ресурсів (див. посилання в тексті)


Пропонуємо Вашій увазі другий випуск з циклу «Літературні містифікації» – вебліографічний нарис «Ромен Гарі: «Я не правильно розіграв свої карти». Видання адресовано широкому колу користувачів.

Біографія Ромена Гарі сама по собі читається як захоплюючий пригодницький роман. Він – французький письменник російсько-єврейського походження, літературний містифікатор, кінорежисер, військовий, дипломат, який двічі отримав Гонкурівську премію (1956, 1975 р.!) під іменем Еміля Ажара.

Що таке доброта? Доброта – це уміння радіти і співчувати, відгукуватися на проблеми інших, тримати свою душу відкритою, це прагнення до взаємодопомоги. Роблячи добрі справи безкорисливо, ми змінюємо світ, покращуємо комусь життя і самі стаємо духовно чистішими.

Вчителям та батькам потрібно привчити молоде покоління опанувати науку добра, бачити безліч можливостей для прояву допомоги, співпереживання, співчуття, милосердя, допомогти дітям осягнути, що значить бути добрим.

«Екологічна пам'ятка»
Природа в небезпеці, але ще все можна виправити. Кожен з нас повинен навчитися розуміти, поважати і цінувати все живе, що оточує нас. Необхідно лише усвідомити, що будь-яка травинка, жучок або жаба має таке ж право на життя, як і будь-хто з нас. Потрібно зробити все необхідне, щоб поліпшити екологію нашої планети. 

Від кожного з нас залежить, чи збережуться в майбутньому такі необхідні нам ліси, луки та річки з їх різноманітним світом рослин і тварин: адже вони оздоровлюють не тільки навколишнє середовище, але і душі людей.


«Авторство і гра в українській літературі»
Третій випуск з циклу «Літературні містифікації» – вебліографічний нарис «Авторство і гра в українській літературі». Видання адресовано широкому колу користувачів.

З кожним днем у світі набирає популярності гра Pokemon Go, головна мета якої полягає у тому, щоб спіймати найбільшу кількість так званих покемонів. Спеціалісти у галузі психології не розділяють ентузіазму прибічників Покемонів і мають на це певні пояснення.

Інформаційна пам’ятка «Покемон. Хто це?» адресована батькам, вчителям та всім, хто цікавиться даним питанням.
Більшість з нас підозрює, що між хлопчиками і дівчатками дійсно є деякі розбіжності, які виходять за рамки соціокультурного впливу. Які ж ці відмінності, і як вони впливають на виховання? 

Кого важче виховувати: хлопчиків чи дівчаток? Чим виховання хлопчика відрізняється від виховання дівчинки, і чи існує взагалі ця різниця? Чи потрібні різні методи виховання і в чому їх відмінності? Це дійсно складні питання, на які немає простих однозначних відповідей.


Микола Іванович Костомаров
З 1993 року наша бібліотека носить ім’я видатного історика, поета-романтика, мислителя, громадського діяча Миколи Івановича Костомарова. Інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки було створено 3 покажчики-персоналії, присвячених цій неповторній особистості.

В травні 2017 року Миколі Івановичу Костомарову виповнюється 200 років від дня народження. До цієї ювілейної дати пропонуємо Вам 4-й випуск біобібліографічного покажчика.

Звертаємо Вашу увагу, що останні видання зараз презентовані в гаджеті "Наші видання" (сайтбар ліворуч) 

Більше бібліографічної продукції тут1 коментар:

  1. дякую класний календарик, і програмка класна

    ВідповістиВидалити