«Нажити багато грошей – хоробрість , зберегти їх – мудрість, а вміло витратити – мистецтво»Авербах
Сьогодні відбулось відкриття факультету фінансової грамотності – спільного проекту бібліотеки, ДВНЗ «Університету банківської справи» та Державного навчального закладу «Центр професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну м. Києва».
Головна мета вивчення курсу – навчити молоду людину правильно розпоряджатися власними фінансами, планувати свій особистий бюджет і захищатися від ризиків, приймати зважені та правильні фінансові рішення:
Фінансово-грамотні люди не піддають небезпеці свої заощадження, не накопичують борги і вчасно розпізнають шахрайські схеми. Фінансова грамотність важлива для держави – люди самостійно управлятимуть грошима, і для бізнесу – грамотні клієнти обиратимуть кращі фінансові послуги, що посилить конкуренцію та якість ринку.
До монгольської навали на Русі не існувало слова «гроші». Матеріальні цінності вимірювались худобою. Княжу скарбницю називали скотаркою. У Київській Русі в ХІ ст. гроші стали називати словом «куни» від слова («куниця»).
Товар, що його обирали як гроші, повинен був мати певні переваги:
1. високу вартість;
2. ділитися на однорідні частини;
3. вартість товару не повинна змінюватись.
Довго тривали пошуки такого товару. Врешті люди зупинилися на металі. Це були металеві гроші.
Українські монети карбуються в Банкнотно-монетному дворі НБУ. Сьогодні в Україні в обігу перебувають понад 120 видів монет: звичайні (розмінні) – 7 номіналів та інші – ювілейні та пам’ятні.
Цікава історія розвитку українських грошей:
- 1917 р. Центральною Радою в Україні було запроваджено нову національну валюту – український карбованець, вартість якого дорівнювала 17,424 долі щирого золота (1 доля = 0,044 г золота).
- 1918 р., щоб запобігти фальшуванню, ввели нову грошову одиницю – гривню, яка дорівнювала карбованцю або 100 шагам.
- Наприкінці квітня 1918 р. гетьман Павло Скоропадський відновив як основну грошову одиницю карбованець, що дорівнював 200 шагам.
- У грудні 1918 р. після переходу влади до рук Директорії знову відновили гривню.
- 1991 р. зі здобуттям незалежності Україною нашою національною валютою стала гривня. Це навіть зазначено у ст. 99 Конституції України.
Тисячолітня історія існування грошей свідчить про їх розвиток. Проте суть грошей як економічного явища практично не змінилася. А суть їх – в їхніх функціях. Які функції виконують гроші?
- засіб обігу;
- міра вартості;
- засіб заощадження.
Під час заняття учасники дізнались: як виникли гроші, що таке гроші, що таке гроші як економічна категорія, простежили еволюцію грошей, ознайомились з їх видами та функціями.
В заході взяли участь Ольга Панченко - провідний спеціаліст відділу зв’язків з громадкістю Університету банківської справи, директор Центру зайнятості Шевченківського району м. Києва Світлана Обедніна та начальник відділу Центру зайнятості Ірина Ларіна.
Перед заходом було проведено експрес-опитування «Як стати мільйонером?». Нас дуже порадував той факт, що більшість відповідей учасників були «навчитись заробляти гроші» та «навчитись управляти своїми грошима», декілька учасників воліли б «отримати спадщину», але й цими грошима треба навчитись управляти. Отже наступне заняття ми плануємо провести на тему: планування бюджету.
Учасники заходу також ознайомились з виставкою «Школа фінансового успіху», підготовленою бібліотекою.
Віримо, що цей проект стане в нагоді нашим користувачам.
Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу. Будемо щасливі бачити Вас в числі постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).
Немає коментарів:
Дописати коментар