Пенсійна реформа в Україні, крім нових вимог до пенсійного віку і страхового стажу, призвела до комплексних змін в системі пенсійного забезпечення. Все це викликало безліч питань у нинішніх і майбутніх пенсіонерів. Тому ці питання ми обговорюємо з читачами та відвідувачами нашої бібліотеки. Цього разу ми торкнулися теми працюючих пенсіонерів.
Раніше кожні 2 роки працюючі пенсіонери звертались до територіальних управлінь із відповідною заявою. Проте Законом № 2148 від 03.10.2017 у визначений порядок було внесено зміну. Яка передбачає, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим громадянам. Котрі на 1 березня року. В якому здійснюється перерахунок. Набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.
У разі, якщо за два роки роботи після призначення або попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше як 24 місяці страхового стажу. Перерахунок здійснюється з урахуванням цього страхового стажу.
Розмір пенсії внаслідок перерахунку може суттєво збільшитись, якщо після призначення пенсії особа працювала з вищим заробітком, ніж той, з якого визначено розмір її пенсії.
Випадки, коли перерахунок здійснюватиметься за заявою пенсіонера

Кому пенсію не перерахують
Не передбачено перерахунок пенсій за вислугу років, призначених на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення», якщо отримувачі таких пенсій не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058. Це педагоги, медичні працівники, працівники авіації та працівники інших професій, робота в яких призводить до втрати працездатності до досягнення особами пенсійного віку.

Про це у своїй бесіді розповіла заступник начальника управління по обслуговуванню громадян Пенсійного фонду м. Києва – Валентина Кравченко і відповіла на багаточисельні запитання присутніх.
На заході також відбулась презентація бібліографічного списка «Літа на зиму повернули, або Що нового в пенсійній реформі», підготовленого інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки. В ньому представлені відповіді на найважливіші питання пенсійної реформи, актуальні не тільки для нинішніх, але й для майбутніх пенсіонерів.
Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу. Будемо щасливі бачити Вас в числі постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).
Немає коментарів:
Дописати коментар