«Зустрівшись віч-на-віч з цим незвичайним
Континентом, часом віриш у
Правдоподібність легенд і переказів,
у дійсність казок, що з дитинства захопили уяву»
В. Корочанцев
Вчора, в читальному залі бібліотеки, відбувся надзвичайно цікавий захід, який зробив трохи ближчим для всіх присутніх такий загадковий і казковий континент Africa terra — «земля Афрі», як колись, в далеку давнину, називали Африку римляни. Африка вважається колискою людства. Саме тут знайдені найдавніші останки предків людини. В сучасній Африці живе понад 670 млн. людей – 14 % населення земної кулі. На її теренах існує понад 50 суверенних держав, більшість з яких є республіками. Африка дає світу 9/10 видобутку алмазів і 3/4 золота.
Задоволеними залишилися усі: і організатори заходу, і учасники, адже міні-вікторина, яка відбулася наприкінці зустрічі, як така собі "перевірочка" на увагу, показала, що діти надзвичайно зацікавились почутим і побаченим. Маємо надію, що вони поділяться цією інформацією з батьками, щоби й вони більше дізнались про небачену але реальну Африку, яку не показує наше телебачення.
Трохи більше інформації про Африканську раду читайте далі
Трохи більше інформації про Африканську раду читайте далі
Переймаючи національно-культурні особливості інших народів, завжди існує загроза втрати власної ідентичності. Особливо якщо при цьому існує «культ толерантності» та абсолютна байдужість владної верхівки до розвитку власної культури. Однак особливості інтегрування африканських вихідців в українське суспільство, як запевняють представники Африканської ради в Україні , унеможливлюють будь-які трансформації культури та ментальності українців.
Першою причиною, про яку розповіли представники Африканської ради в Україні , є той факт, що африканська громада не є закритою, а орієнтується на тісну співпрацю з українцями. Окрім того, вихідці з африканського континенту є носіями абсолютно відмінної ментальності, яка порівняно із північними та східними нашими сусідами, має інший механізм впливу. Африканська культура здебільшого відіграє роль «екзотичного хобі» для громадян України, тому й не має деструктивного впливу на українську ідентичність. Міжкультурна співпраця не становить загрози й для української мови.
На відміну від мов країн Західної Європи, які були найбільшими власниками африканських колоній, українська є невідомою і досить незвичною для африканського «вуха», а цей факт не дасть змоги представникам африканської громади здійснювати вплив на українців та диктувати свої умови. На додаток до усіх аргументів, африканська громада є недостатньо великою для того, щоб трансформувати українську прадавню культурну традицію.
Представники Африканської ради в Україні переконані, що відмінності мають об'єднувати і не бути перепоною на шляху демократичного розвитку країни.
Публікацію створено в рамках проекту «Рівні можливості для національних меншин та вразливих груп в реалізації культурних прав: багатство у різноманітті», що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Європейського Союзу."
Маємо надію, що захід, який відбувся вчора - лише початок активної культурної співпраці нашої бібліотеки і Африканської Ради в Україні.
Немає коментарів:
Дописати коментар