Блог бібліотеки імені М. Костомарова ЦБС Шевченківського району м. Києва

«Наша бібліотека – це простір для читання, спілкування та реалізації креативних ідей»

четвер, 6 грудня 2012 р.

День толерантності «Взаємозбагачення культур через спілкування» : В об'єктиві - Африка

«Зустрівшись віч-на-віч з цим незвичайним
Континентом, часом віриш у 
Правдоподібність легенд і переказів, 
у дійсність казок, що з дитинства захопили уяву» 
В. Корочанцев
Вчора, в читальному залі бібліотеки, відбувся надзвичайно цікавий захід, який зробив трохи ближчим для всіх присутніх такий загадковий і казковий континент  Africa terra — «земля Афрі», як колись, в далеку давнину, називали Африку римляни. 
Африка вважається колискою людства. Саме тут знайдені найдавніші останки предків людини. В сучасній Африці живе понад 670 млн. людей – 14 % населення земної кулі. На її теренах існує понад 50 суверенних держав, більшість з яких є республіками. Африка дає світу 9/10 видобутку алмазів і 3/4 золота.
Під час виступу та мультимедійної презентації Віце–президента Африканської Ради в Україні  Ісси Садіо, учасники заходу познайомилися з історико-географічними особливостями розвитку найбільших країн континенту. Слайди та інформація про тваринний і рослинний світ С’єра–Леоне особливо зацікавили дітей в виступі Президента громадянської організації – Мухамеда Сісея. А на завершення зустрічі відбувся майстер – клас з африканських танців від молодої частини членів Африканської Ради. 
Задоволеними залишилися усі: і організатори заходу, і учасники, адже міні-вікторина, яка відбулася наприкінці зустрічі, як така собі "перевірочка" на увагу, показала, що діти надзвичайно зацікавились почутим і побаченим. Маємо надію, що вони поділяться цією інформацією з батьками, щоби й вони більше дізнались про небачену але реальну Африку, яку не показує наше телебачення.
Трохи більше інформації про Африканську раду читайте далі

"Майже 20-річна африканська громада є однією із наймолодших в Україні. На відміну від громад поляків, росіян,  євреїв і т.п, які проживають на території нашої країни протягом більшої частини її героїчної історії, ставлення до вихідців із Африки ще не є усталеним і здебільшого є негативно-агресивним. 
Африканська Рада в Україні  ще досить молода організація, проте вона вже успішно проводить країнознавчі фестивалі та культурно-масові заходи у різних містах України , а також співпрацює із організаціями громадянського суспільства, органами державної влади, міжнародними донорськими організаціями.
Так, у 2011- 2012 роках Африканська рада в Україні за підтримки Данської ради у справах біженців реалізувала проект «Ми різні, ми – разом!», направлений на розвиток толерантності та виховання в дітей терпимості до інших національностей. У рамках проекту були проведені уроки толерантності для учнів молодших класів київських шкіл. Метою цього проекту, у якому взяли участь більше ніж 800 учнів, було змінити думку підростаючого покоління про Африку та африканських мігрантів зокрема. Діти знайомились із особливостями традицій, звичаїв, національної кухні країн, ставали учасниками інтерактивних вікторин, і вперше мали змогу ставити відверті запитання. Кожна дитина отримала книгу, в якій у віршованій та максимально зрозумілій дітям формі розповідається про труднощі, з якими зіштовхуються діти-біженці.
Переймаючи національно-культурні особливості інших народів, завжди існує загроза втрати власної ідентичності. Особливо якщо при цьому існує «культ толерантності» та абсолютна байдужість владної верхівки до розвитку власної культури. Однак особливості інтегрування африканських вихідців в українське суспільство, як запевняють представники Африканської ради в Україні , унеможливлюють будь-які трансформації культури та ментальності українців.
Першою причиною, про яку розповіли представники Африканської ради в Україні , є той факт, що африканська громада не є закритою, а орієнтується на тісну співпрацю з українцями. Окрім того, вихідці з африканського континенту є носіями абсолютно відмінної ментальності, яка порівняно із північними та східними нашими сусідами, має інший механізм впливу. Африканська культура здебільшого відіграє роль «екзотичного хобі» для громадян України, тому й не має деструктивного впливу на українську ідентичність. Міжкультурна співпраця не становить загрози й для української мови.
На відміну від мов країн Західної Європи, які були найбільшими власниками африканських колоній, українська є невідомою і досить незвичною для африканського «вуха», а цей факт не дасть змоги представникам африканської громади здійснювати вплив на українців та диктувати свої умови. На додаток до усіх аргументів, африканська громада є недостатньо великою для того, щоб трансформувати українську прадавню культурну традицію.
Представники Африканської ради в Україні переконані, що відмінності мають об'єднувати і не бути перепоною на шляху демократичного розвитку країни.
Публікацію створено в рамках проекту «Рівні можливості для національних меншин та вразливих груп в реалізації культурних прав: багатство у різноманітті», що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Європейського Союзу."
Маємо надію, що захід, який відбувся вчора - лише початок активної культурної співпраці нашої бібліотеки і Африканської Ради в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар