«Вік живи – вік навчайся» – кілька тисяч пенсіонерів в Києві слідують цьому принципу: вивчають комп’ютер, іноземні мови, дизайн, психологію та інше в Університеті третього віку.
В Києві перший такий Університет був створений в 2009 році. Ректором і керівником проекту є Жанна Саврилова, активіст громадського руху «Кияни передусім».
Більшість факультетів, а їх сьогодні 15, працюють на базі бібліотек та СШ, адже навчання безкоштовне та і викладають волонтери-професіонали від Університету.
Сьогодні ми хочемо розповісти про комп’ютерну школу пенсіонера-користувача «Інтернет – світ нових можливостей», яка працює при нашій бібліотеці. Її веде на волонтерських засадах, ось уже 3 роки, бібліотекар Тетяна Ковінська. Вона підготувала до роботи в соціальних мережах 108 осіб. Це люди, яким за 60, а об’єднує їх бажання навчитися працювати на комп’ютері, в Інтернеті.
Навчальний план включає десять занять. Студенти створюють електронну скриньку, яка дає змогу спілкуватись з друзями та рідними, вивчають правила мережевого етикету, види соціальних мереж і роботу з ними. Їх особливо цікавить як замовити послугу через Інтернет, сплатити комуналку, правильно подати оголошення. Саме цим темам присвячено кілька практичних занять.
В листопаді 2016 року ми вирішили провести конкурс серед наших студентів «Як добре я знаю ІНЕТ». За умовами конкурсу учасникам необхідно було скласти листівку про Інтернет (текст і фото) та надіслати її на електронну пошту нашої бібліотеки. Далі – голосування на блозі бібліотеки, де читачі блогу обирали найкращу роботу. А сьогодні в стінах бібліотеки відбулося визначення переможців та вручення призів учасникам.
І хоч у конкурсі взяли участь всього 6 осіб, бібліотека глибоко вдячна кожному з них, адже найстаршій учасниці 82 роки. Це – Ольга Петрівна Круковська – майстриня зі створення картин з пуху, студентка Університету третього віку.
Слід сказати, що вік всіх учасників конкурсу «перевалив» за 65, але вони зробили цей крок і сказали собі і нам «Я можу!».
В конкурсі листівок перемогу отримала Надія Олексіївна Полєнова – геодезист-картограф за фахом, дружина військового. В конкурсній роботі вона розповідає як здивувалися онуки її навикам роботи в Інтернеті.
Розпочався захід переглядом сюжету «Коротка історія Інтернету». Після – коротке обговорення «Що мені дало навчання», перегляд найновішого сайту «Видатні дерева Києва». А на закінчення – нагородження переможця та вручення призів усім учасникам конкурсу.
Робота-переможець |
«Університет третього віку» – це своєрідна панацея від депресії, замкнутості в своїх проблемах. Студенти поспішають на заняття, як на побачення, адже завдяки Університету вони розуміють: життя ще має безліч перспектив, не дивлячись на те, що вони вже на пенсії. Крім цього, тренування пам’яті, розширення світогляду, а головне – приємне спілкування є запорукою душевної молодості та доброго самопочуття!».
Немає коментарів:
Дописати коментар