У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила щорічне проведення Всесвітнього тижня космосу з 4 по 10 жовтня. Ці дати знаменують дві події:
· 4 жовтня 1957 р. – запуск першого штучного супутника Землі «Супутник-1», який відкрив шлях для дослідження космосу;
· 10 жовтня 1967 р. – підписання «Угоди про принципи, що визначають діяльність держав у дослідженні та мирному використанні космосу, включаючи Місяць та інші небесні тіла».
Україна – визнана у світі космічна держава. Вона входить до п’яти провідних країн на ринку космічних послуг і технологій. До української ракетно-космічної галузі входять близько 40 великих підприємств та велика кількість малих та середніх підприємств-розробників і незалежних науково-дослідних лабораторій.
Перший космонавт України Леонід Каденюк здійснив свій політ 19 листопада 1997 року, у складі міжнародного екіпажу на американському космічному кораблі «Columbiа».
Тиждень космосу добра нагода розповісти про це дітям. У космічному просторі повнісінько дивовижних речей, які можна розгледіти в телескоп, який до речі, з захватом роздивлялися діти, а ще розгадували загадки про космос, приймали участь в майстер-класі зі створення луноходів з відходів пластику. А ще дізнались космічну адресу нашої планети. Ми живемо у галактиці Молочний Шлях (зірки нашої галактики розміщуються у вигляді спіралі, нагадуючи слід від розлитого молока). Галактика Молочний Шлях велика і складається приблизно з 400 мільярдів зірок. Серед них є зірка під назвою Сонце. Планета, на якій ми живемо, називається Земля. Вона увесь час обертається навколо Сонця.
Ще багато цікавого дізнались малята про Всесвіт. А на закінчення учасники заходу політали на космічному кораблі майбутнього, зробленому власноруч.
Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу. Будемо щасливі бачити Вас в числі постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).
Немає коментарів:
Дописати коментар