Протягом останнього року київська міська влада повернулась до відновлення історичної топоніміки столиці, а також до перейменування вулиць Києва, назви яких пов’язані з діячами тоталітарного режиму.
А їх є чимало. Майже 100 вулиць столиці підпадають під перейменування відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Український інститут національної пам’яті надав перелік топонімічних об’єктів м. Києва, які підлягають першочерговому перейменуванню.
З метою напрацювання виваженого підходу до перейменування вулиць та максимального врахування думки киян Департамент суспільних комунікацій звернувся до небайдужих киян з проханням долучитись до підготовки пропозицій та вивчення громадської думки.
У їх обговоренні (станом на 25 червня) взяло участь понад 700 осіб. За перейменування Московської площі виступило 93% учасників обговорення, а Московського моста – 62%.
Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Задля цього громадське обговорення проходитиме у формі електронної консультації на офіційному веб-сайті КМДА.
Кожен зареєстрований користувач порталу має змогу залишити свій «голос» – погодитися чи не погодитися з запропонованими проектами, висловити свої пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проекту рішення.
Для цього необхідно зайти в рубрику «Е-МІСТО» – «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів».
Для цього необхідно зайти в рубрику «Е-МІСТО» – «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів».
Український інститут національної пам’яті розробив перелік вулиць столиці, які підлягають першочерговому перейменуванню. Загалом перелік містить 122 вулиці.
В їх числі по Шевченківському району 6 вулиць очікують пропозицій киян щодо нових назв, а саме: Довнар Запольського вулиця; Кравченка Миколи вулиця; Галі Тимофєєвої вулиця; Шаумяна вулиця; Шаумяна провулок; Щербакова провулок.
На офіційному веб-сайті КМДА до 25 серпня відбувається громадське обговорення проектів нормативно-правових актів, які мають на меті затвердити запропоновані громадянами і обрані Департаментом суспільних комунікацій назви вулиць:
В приміщенні бібліотеки
15 липня об 11:30
за участю києвознавців відбудеться "круглий стіл" з даного питання
15 липня об 11:30
за участю києвознавців відбудеться "круглий стіл" з даного питання
На офіційному веб-сайті Українського інституту національної пам'яті, для уваги зацікавлених, розміщено спеціальну інфографіку-алгоритм «Як перейменувати вулицю», брошуру «Як перейменувати вулицю» та іншу вибрану інформацію про перейменування.
Немає коментарів:
Дописати коментар