Блог бібліотеки імені М. Костомарова ЦБС Шевченківського району м. Києва

«Наша бібліотека – це простір для читання, спілкування та реалізації креативних ідей»

пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

Чорнобиль – 33 роки потому

Сьогодні для всіх бажаючих жителів мікрорайону Нивки був проведений відео-альманах «Чорнобиль – 33 роки потому». В суботу 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня обрано для вшановування учасників ліквідації. 

Річ у тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. 

У Мережі сьогодні багато публікується фото з моменту аварії і того, як виглядає Чорнобиль після. Занедбані парки атракціонів, порожні квартири, розкидані дитячі іграшки. І на всьому печать біди. Дивитися на ці кадри – боляче. Але і забути про ще одну найбільшу катастрофу XX століття не можна. 

Чорнобильська трагедія донині залишається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Вчені уважно стежать за тим, що відбувається на території, яка найбільше постраждала від радіації, намагаючись оцінити довгострокові наслідки цієї аварії для навколишнього середовища. 

Однак сьогодні, 33 роки після аварії, покинута людьми зона відчуження перетворилася на справжній заповідник. Там живуть ведмеді й бізони, водяться вовки та рисі, дикі кабани й коні Пржевальського – і багато інших тварин, не рахуючи пари сотень видів птахів. 

Зараз зона відчуження – це територія з унікальною екосистемою, яка розвивається без людини. Питання в тому, яку роль в цьому відіграє радіація. Хтось вважає, що частина радіоактивних ізотопів пішла в землю, інші вважають, що місцеві тварини можуть переносити ці частинки на нові території. Але навіть визначення рівня радіації – це проблема без рішення.



Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу! Долучайтесь до нас у соціальних мережах! Будемо щасливі бачити Вас також серед постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).

Немає коментарів:

Дописати коментар