«Ліна Костенко – цариця поезії України»
Д. Луцький
Дню народження поетеси світового значення –
Ліни Костенко (19 березня) та
Всесвітньому Дню поезії (21. 03) був присвячений поетично-музичний альманах «Адресовані людям вірші – найщиріший у світі лист».
«У нас є один справжній поет. Це поетеса Ліна Костенко», – так сказав про неї Микола Вінграновський. Її поетичні збірки – «Проміння землі» (1957), «Вітрила» (1958), «Мандрівки серця» (1961) – знаменували новий етап в українській поезії. Потім було вимушене шістнадцятирічне «мовчання», коли Ліна Костенко працювала без надії на публікацію своїх творів. Цей період тривав до 1977 року – саме тоді з’явилася збірка «Над берегами вічної ріки».
Усе хвилює її душу – історичне минуле українського народу, його сьогодення, людина з її почуттями, роздумами, духовними цінностями, кохання, проблеми екології.
Розпочався захід поезією «Життя іде і все без коректур…», яка прозвучала у виконанні завідуючої бібліотеки Л. Пескіної.
А далі линули чудові пісні на вірші великої поетеси, адже її вірші – це дивосвіт любові, що дарує нам вірність і ніжність людської душі. Це поезія яка нагадує, що світом рухає любов.
Співана поезія у виконанні
Валентини Захарченко-Бурцевої, а було виконано 8 пісень громадянської та інтимної лірики, стала ще одним струмочком до величезного моря вічної, незбагненної творчості Ліни Костенко.
Музика і поезія Ліни Костенко – це два космоси. І кожний неосяжний, долучитися до якого запросили учасників заходу під час огляду виставки «В часах перехідних і вічних».
Далі був невеликий поетичний батл серед учасників заходу – учнів 10 класу СШ № 95 і мін-концерт ведучої заходу Валентини Захарченко-Бурцевої «Поезія це завжди неповторність».
Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу. Будемо щасливі бачити Вас в числі постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).
Немає коментарів:
Дописати коментар