Платон
Що нам потрібно для повного щастя? Багатство? Комфорт? Ні! Психологи стверджують, що найголовніша емоційна потреба людини – це кохання.
Для когось кохання – це гарна пригода, для когось – шлях, вимощений каменями самопожертви, для когось – Боже осяяння. Це – жнива для голодного, чиста вода для спраглого, сонце для того, хто змерз, нездолана енергія життя.
У чому довготривала сила першого кохання? – Перше кохання закоханість.
Як багато всього написано про перше кохання... Як це чудово, романтично, красиво, чарівно і ще багато-багато всього хорошого. Але однією з найголовніших її особливостей є те, що вона нібито ніколи не проходить насправді, а назавжди залишається в нашому серці. Стовідсоткова чи це правда чи ні, точно ніхто не знає, але маса історій підтверджує те, що без сліду така любов ніколи не йде.
Справа в тому, що перші серйозні почуття дуже глибоко, що називається, «чіпляють» людину за різними параметрами (емоціями, переживаннями, новизною досвіду), так що бувають досить міцними і стійкими протягом всього життя, зберігаючись в нашій пам'яті як яскраві спогади. Як і всяке сильне переживання, вони залишають своєрідний психологічний «якір», який зберігає яскраве емоційне забарвлення в нашій пам'яті практично на все життя. Ось кілька складових, які відіграють найважливішу роль у формуванні подібних механізмів:
Емоції та переживання в період виникнення першої любові настільки сильні і всепоглинаючі, що волею-неволею залишають певний слід в свідомості людини , який протягом життя залишається унікальним.
Дуже часто це ще й перший досвід реальних романтичних подій: перше справжнє побачення, перший поцілунок, перший еротичний контакт або інтимна близькість. Безумовно, такі моменти назавжди залишаються в пам'яті людини і займають особливе місце в його душі і психофізичному житті.
Але буває й так, що дитяча любов стає коханням всього життя. Наприклад Олександр Блок познайомився зі своєю майбутньою дружиною Любою Менделєєвою під час прогулянок з нянею в самому юному віці. А потім, коли вони виросли, Блок приїхав за дружиною на білому коні і вона стала його музою. І таке буває.
Потім психолог бібліотеки А. Черниш провела тестування «Чи готові Ви до серйозних відносин?» і гру «Чи вмієте Ви поводити себе на першому побаченні?» для студентів Центру професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну
А на закінчення переглянули відео «Гра долі. Софія - дитя кохання».
Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу.
Будемо щасливі бачити Вас в числі постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).
Немає коментарів:
Дописати коментар