
Київ – центр нашої країни, який налічує понад 1500 років з часу заснування. Та, здавалося б, сучасні Нивки, яким майже 200 років, не мають нічого спільного з древнім Києвом. Але, це не так. Завдяки археологічним знахідкам, на території сучасних Нивок, відомо про існування давньоруського поселення Х-ХІІ століття. На території парку Нивки біля станції метро «Берестейська», було укріплене поселення, задачею якого було охорона західної околиці міста, а також виконання функції своєрідної митниці на західному київському шляху.
Йшли віки, наша столиця зазнавала змін: політичних, економічних та культурних, але ніколи не здавалася перед труднощами. Та ось, в ХІХ столітті Нивки зажили новим життям. З’являються хутори, воєнні табори та стрільбища. Своїм походженням назва «Нивки», завдячує двом заможним селянам із села Біличі – братам Семену та Віктору Фузикам. Завдяки їх зусиллям, почалася забудова Нивок. Вже з 1870-х років у документах згадуються, що на цьому місці були млини на греблі річки Нивка, ферма «Нивка» й однойменна дача.
З часом район розвивається: з’явилося трамвайне депо, електропідстанція, розсадник садівництва синів Вільгельма Крістера. Назва «Нивки» розповсюдилася на найближчу територію, де на той час були ще кілька хуторів – Васильчики, Волейків, Дегтярі.
![]() |
Більше фото на сторінці в Instagram |
Ще багато досягнень мають наші улюблені «Нивки», та щоб краще запам’ятати цей історичний калейдоскоп подій, наші учасники на деякий час перетворилися на аніматорів, які оживили розповідь бібліотекарів власними малюнками. Працюючи з фарбами, історичні постаті стали для них реальними, яких вони, ми сподіваємось, запам’ятають на все життя. Кросворд, у якому поетапно повторили всі віхи розбудови і розвитку Нивок, був з легкістю розгаданий.
Але, складання об’ємних пазлів з київської тематики викликало деякі труднощі. Та це не засмутило наших дослідників, бо труднощі, навпаки, допомагають викарбовувати якості, які допоможуть у подальшому житті.
Тож, не зупиняймося на досягнутому, вірмо в позитивні зміни нашого району, міста та держави!
Дякуємо Вам за увагу до публікацій нашого блогу! Долучайтесь до нас у соціальних мережах! Будемо щасливі бачити Вас також серед постійних читачів (сайдбар членів блогу ліворуч).
Немає коментарів:
Дописати коментар